7 naktys Japonijoje. Apie meilės viešbučius, naktinį autobusą ir budistų šventyklas.

Visi vykstantys į tekančios saulės šalį turi skirtingų tikslų: pažinti senąją tradicinę kultūrą ar populiariąją, išvysti miestus ar kaimo vietovės gyvenimą, aplankyti šventyklas ar elektroninių stebuklų kupiną Akihabarą. Tačiau dažniausiai visko norisi iškart. Dėl riboto laiko (na, tarkim, turite savaitę) veikiausiai jūs susidėliosite ypač ambicingą planą, kur veiklos bus apstu nuo ankstaus ryto iki pat nakties. Žinoma, taip ir darykite, nes tikrai verta. Bet tam, kad iš tiesų pilnai patirtumėt Japoniją, jums bus labai svarbu kasnakt gerai pasiilsėti. Žemiau esantis sąrašas yra skirtas išsirinkti, kurią naktį, kur bus logiškiau ir įdomiau miegoti. Na, pažiūrim.


1. Tradiciniai  Ryokan /Minshuku

Aprašymas: Tai viešbučiai norintiems patirti “tikrąjį” japonišką gyvenimą. Miegamasis išklotas Tatami, o miegama ant plono čiužinio – futon’o, kuris ryte sulankstomas ir padedamas į šoną paliekant minimalistinę erdvę. Sienos slankioja, o dekoracijos labai subtilios. Dažniausiai vienintelis baldas- mažas staliukas prie kurio yra geriama žalioji arbata. Jeigu jums pasiseks, arba esate pasiruošę susimokėti daugiau, pro langą matysite japonišką sodą. Kalbant apie Minshuku, tai daug pigesni Ryokan variantai ir paprastai primena pensioną arba yra kokios nors šeimos verslas jų pačių namuose. Tokio tipo viešbučiuose maitinimas taip pat tradicinis, taigi pusryčiams įprasto švediško stalo nesitikėkite.

Kaina nakčiai (1 asmuo): Ryokan – 6.000¥ – 30.000¥ (53€ – 265€), tačiau patys prabangiausi gali kainuoti ir tūkstančius. Minshuku – 4.000¥ – 10.000¥ (35€ – 88€)

Kur: Jų apstu visoje Japonijoje, tačiau patariama apsistoti karštųjų versmių teritorijose. Tokiu būdu patirsite ir viešųjų pirčių/vonių kultūrą. Plačiau apie Onsen skaitykite čia.

Patarimai:

 • Būtinai, prieš žengiant ant tatamio nusiimkite batus. Paslaugūs darbuotojai visada pasiūlo vidaus šlepetes.
 • Laikykitės tylos ir ramybės. Japoniško tipo viešbučiai su onsen, paprastai yra vakarietiško spa atitikmuo. Ten žmonės atvažiuoja pailsėti, o ne “smigti” po vakarėlio mieste.
 • Žalioji arbata nemokamai. Jeigu baigėsi arbata, viešbučio darbuotojai paprašius paruošia daugiau ir atneša į kambarį. Nesidrovėkite ir mėgaukitės.
 • Viešbučio teritorijoje galima vaikščioti su yukata (supaprastintas vasaros kimono). Dėvėjimas sumažina vargus pastoviai persirenginėti po mėgavimosi voniomis.Tačiau tai ne šampūniukai ar muiliukai, kuriuos dažnas susipakuoja išvykstant. Palikite ją ten, kur radote.

2. Apsistojimas šventykloje – Shukubo.

Aprašymas: Jeigu jus domina autentiška dvasinė patirtis, rinkitės Shukubo. Jau nuo Edo periodo keliautojai japonai belsdavosi į šventyklų duris ir prašydavo leidimo apsistoti. Ši tradicija yra išlikusi iki dabar. Apsistojus budistų šventykloje, jums bus patiekiamas budistų tradicinis vegetariškas maistas – Shojin Ryori, rasis galimybė dalyvauti ryto maldose bei stebėti įvairius ritualus. Kiekvienas norintis būna supažindintas su pagrindiniais principais ir turi unikalią galimybę ryte kartu mankštintis su vienuoliais. Shukubo, kaip ir Ryokan, stilius – minimalistinis. Miegosite ant futonų bei grožėsitės japonišku sodu.

Kaina nakčiai (1 asmuo):  3.000¥ – 10.000¥ (26€ – 88€)

Kur: Patys garsiausi shukubo randami vidurio Japonijoje, kaip antai Kyoto ar Nagano prefektūrose.

Patarimai:

 • Dažniausiai kiekviena šventykla turi tam tikrų unikalių taisyklių, todėl išsiaiškinkite jas vos atvykę.
 • Pasirūpinkite šampūnu, dantų pasta ir panašiai. Dažnai šventyklose tokios įprastos viešbučiams priemonės nėra dalijamos.
 • Pasidomėkite apie šventykloje organizuojamas dienos veiklas. Jeigu norite pasimokyti Budistinių ritualų, sutrų, kaligrafijos ar pasimankštinti- tokia galimybė jums bus suteikta.

3. Meilės viešbučiai

N-18. Video necenzūrinė kalba

Aprašymas: Dėmesio: N-20! Toks užrašas pasitinka jus prie įėjimo (Japonijoje pilnametystė prasideda nuo šio amžiaus). Ir ne be reikalo, juk tai – meilės viešbučiai. Tačiau jie yra aktualūs ne tik poroms, bet ir baisiai įdomūs turistams: tiek ir vienam, tiek ir su draugais. Galima apsistoti įvairiausių temų kambariuose, kuriuose didžiulė vonia vidury kambario ar grotos aplink lovą nieko nebestebina. Viešbutis garantuoja privatumą, nes kambarių užsakymas vyksta panašiai, kaip gėrimo pirkimas automatuose, o bendravimas su viešbučio darbuotojais apsiriboja užsakymo atsiėmimu pro liuką duryse. Tai unikali patirtis ir yra labai populiarus pasirinkimas Japonijoje.

Kaina nakčiai už kambarį: 6.000¥ – 12.000¥ (53€ – 106€)

Kur: Meilės viešbučių galima rasti tik tuose miestuose, kuriuose yra raudonųjų žibintų kvartalai. Daugiausiai ir įdomiausių viešbučių yra Tokijo ir Osakos didmiesčiuose.

Patarimai:

 • Nebūtina apsistoti visai nakčiai. Viešbutis siūlo paslaugą “rest”, kai apsistojama 3-4h. Taigi jeigu norite viešbutį tik pamatyti, rinkitės šį variantą.
 • Meilės viešbučiai yra daug pigesni, nei įprasti ir daug geresnėse vietose. Rinkitės meilės viešbutį norint sutaupyti, nes patogumai juose tokie patys ar net įspūdingesni.

 

4. Karaokė

 

Aprašymas: Taip, iš tiesų karaoke barai neskirti miegui. Tačiau, neretas pritaiko. Karaokės turi daugybę garsą izoliuojančių aklinai užsidarančių kambarių, kur linksminasi žmonės. Kambarį galima rezervuoti visai nakčiai ar atskiroms valandoms. Kiekvienas žmogus turi susimokėti atitinkamą sumą priklausomai nuo pasirinkto plano (laikas, maistas, gėrimai…). Galima dainuoti, kiek širdis geidžia, o pavargus griūt ant šono ir miegot iki kol baigsis rezervuotas laikas. Tobulai nepailsėsite, bet patirsit labai svarią dalį Japonijos kultūros. Dar svariau būtų, jei užmigtumėt sėdėdami.

Kaina už naktį (1 asmuo): 6.000¥ – 12.000¥ (53€ – 106€)

Kur: Visur

Patarimas: Būtina su aptarnaujančiu personalu gerai išsiaiškinti planą, kurį užsakote. Pavyzdžiui: ar perkate gėrimus su planu “kiek gali išgerti” ar atskirai, ar mokate už naktį, ar atskirom valandom, ar pritaikys nuolaidą studentams ir t.t. Jei kažkas bus ne iki galo aišku, gali tekti sumokėti labai didelius pinigus.

5. Viešbučiai – kapsulės

Aprašymas: Kapsulės viešbučių pirminė ir pagrindinė paskirtis – nugriūti nakčiai. Jie ganėtinai pigūs, nes kambarį sudaro tik lova ir televizorius. Atrodo gana futuristiškai. Viešbučio koridorius marga nuo įvairių liukų ir angų, išsidėsčiusių keliais aukštais, o įlindus atsirandame ant čiužinio. Ir viskas. Dar televizorius kabo, kad prieš užmiegant pažiūrėti. Tokio tipo viešbučiuose dušai ir tualetai, žinoma, bendri, o pusryčių pasiūlymų paprastai nebūna. Tačiau tai įdomi patirtis ir labai populiarus pasirinkimas tarp ofiso darbuotojų, kurie nespėjo į paskutinį traukinį namo.

Kaina: Nakčiai 2000¥ – 5000¥ (17€ – 43€). Už valandą dienos metu 300¥ – 600¥ (3€ – 5€)

Kur: Visoje Japonijoje

Patarimai:

 • Gavus raktą jį galite naudoti ir tuo pačiu numeriu pažymėtai spintelei atrakinti.Ten patalpinami daiktai. Į kapsulę jie veikiausiai netilps.
 • Sienos tarp kapsulių pakankamai plonos, todėl geriau nedrumsti kitų ramybės, nešnekėti telefonu ir pan.

6. Naktiniai autobusai

Aprašymas: Jeigu planuojate tolimesnę kelionę Japonijos viduje ir nenorite išleisti šimtų eurų traukinių ar lėktuvų bilietams, geriausia rinktis naktinį autobusą. Kadangi jie važiuoja visą naktį, sutaupysite ir viešbučio išlaidas. autobuse išdėstytos plačios daug atsilenkiančios sėdynės su į šalmą  panašiais gobtuvais, kad užstotų šviesą ir būtų patogu padėti galvą. Gausite ir antklodę, ir pagalvę. Autobusas stoja kas dvi valandas įvairiose vietose, todėl norint, galima išlipti pasivaikščioti.

Kaina: Priklausomai nuo maršruto ir klasės gali svyruoti 5000¥ – 12.000¥ (43€ – 106€)

Kur: visoje Japonijoje

Patarimai:

 • Autobuse vairuotojas žiemą įjungia stiprų šildymą, todėl patartina būti su trumpom rankovėm. Miegant arčiau lango- pučia ir yra vėsiau.
 • Per naktį autobusas gali nuvažiuoti apie 1000 kilometrų, todėl būkite pasiruošę staigiam klimato pokyčiui.
 • Turėkite vandens, rankų kremą ir akių lašiukų, nes nuo šildymo išsausėja oras.

7. Manga kavinės

Aprašymas: jeigu esate komiksų arba anime mėgėjai- šis pasirinkimas kaip tik jums. Šios visą parą atidarytos interneto/komiksų kavinės atims žadą mangų gausa lentynose. Sumokėję palyginti labai mažą sumą gausite savo asmeninę uždarą erdvę, galimybę prieiti prie visų komiksų bei interneto, dušo, o taip pat gaiviuosius gėrimus. Taigi, jei esi komiksų mėgėjas ar desperatiškai neberandantis kur pigiau padėti galvą – Manga Kissaten pasirinkimas labai vilioja.

Kaina nakčiai: 1000¥ – 2000¥ (8€ – 17€)

Kur: Miestuose

Patarimai:

 • Labai retai kada tokio tipo kavinės turi lovas. Nusiteikite miegoti ant atsilošiančios kėdės. Labai padėtų ant kaklo užmaunama pagalvė.
 • Pasirūpinkite higienos priemonėmis. Čia ne viešbutis – neduos.
 • Jeigu mėgstate ankstyvus pusryčius, turėkite su savimi ir maisto.

Žinoma, yra ir kitų variantų, bet šitie daug įdomesni.

Gerų kelionių ir klajonių po nuostabiąją Japoniją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *