Atostogos Japonijoje – kaip suplanuoti, kad per dešimt dienų pamatytumėte įdomiausius dalykus?

Apsilankymas Japonijoje gali būti malonus bet kuriuo metų laiku. Tačiau, nepaisant dažno trumpalaikio lietaus, paprastai turistai iš užsienio Japoniją užplūsta pavasarį, kai žydi sakuros. Tuomet šalį aplanko apie 1,5 milijono smalsuolių.

Sakuros japonams simbolizuoja trapų gamtos ir gyvenimo grožį ir, nors žydėjimas trunka tik kelias dienas, turistai juo gali pasimėgauti nuo kovo vidurio Kyushu regione  iki gegužės pradžios – Hokkaido. Sala išsidriekusi lanku nuo šiaurės į pietus, todėl pavasaris ateina į regionus skirtingu laiku.

Ruošiantis į Japoniją, svarbu nepamiršti, kad patys japonai taip pat yra aistringi keliautojai.  Todėl blogiausias laikas važiuoti į Japoniją – per šalies nacionalines atostogas, kuomet įmonių darbuotojai ir moksleiviai yra atleidžiami nuo kasdienių pareigų ir gali praleisti laiką su šeima.  Šis laikotarpis yra ir pats brangiausias, nes paslaugų tiekėjai nacionalinių atostogų metu padidina kainas apie 10-20 %, o geriausios pramogos ir viešbučiai būna rezervuoti iš anksto – likus metams iki planuojamų atostogų.

Jei į Japoniją nespėsite susiruošti pavasarį, nenusiminkite – ruduo taip pat tinkamas metas tokiai kelionei. Atogrąžų ciklonai dažniausiai baigiasi apie rugsėjo vidurį, tad spalis ir lapkritis – taip pat geri mėnesiai atostogauti. Tuomet šalį lepina šiltos dienos (~ 22-27° C) ir vėsūs vakarai, medžių lapai pasipuošia kontrastingomis spalvomis, o žmonės dėkoja gamtai už derlių, organizuodami miestelių šventes ir atlikdami Shinto ritualus šventyklose. Ruduo yra puikus laikas iš arčiau susipažinti su Japonijos tradicijomis ir amatais.

Lietaus sezonas trunka nuo birželio iki liepos vidurio, o jam pasibaigus, šalį vargina karštas ir drėgnas klimatas, todėl vasarą yra nerekomenduojama vykti į Japoniją.

Atostogas planuokite iš anksto

Lėktuvo bilietus reikia pirkti bent 3-4 mėnesius prieš kelionę, nes Japonijoje reikia rezervuoti pramogas ir viešbučius iš anksto. Todėl svarbu kelionės datas taip pat žinoti keli mėnesiai prieš atostogas. Lėktuvo bilietas į abi puses iš Europos kainuoja nuo 800 iki 1200 eurų.  Pigiausios oro linijos yra „British Airways“, „Air France“, „Aeroflot“, „Turkish Airlines“. Didžiausi Japonijos oro uostai yra Narita ir Haneda (Tokyo), taip pat Kansai International Airport (Osaka), Chubu Centrair International Airport (Nagoya). Rekomenduotina atostogų trukmė yra 10-12 dienų.

Kaip sumedžioti pigų bilietą (500-550 €)?

Internete yra daug kelionių planavimo tinklaraščių, kur galite ieškoti pigių lėktuvo bilietų, tačiau aš dažnai naudoju  www.kayak.com, nes ši svetainė turi kainos pranešimo (price alert) funkciją. Elektroniniame tinklaraštyje nurodai, kur ir kada nori keliauti, ir www.kayak.com jums atsiųs asmeniškai naujienlaiškius apie kainos pokyčius, todėl nereikės kaskart iš naujo suvedinėti paieškos rodmenų. Taip pat šioje svetainėje galima pasižiūrėti, kokį mėnesį/dieną jūsų norimos kelionės kainos buvo pigiausios, remiantis praėjusių metų  duomenimis.

Kelionės planavimas

Kai jau turite bilietus, prasideda smagioji dalis – kelionės planavimas. Neslėpsiu, viena savaitė yra šiek tiek trumpas laikotarpis pamatyti ir pajausti Japoniją, nes atstumai tarp objektų yra tikrai dideli. Tad suplanavę trumpas atostogas Japonijoje nusiteikite nemažai laiko praleisti viešajame transporte. Tačiau, jei jau taip nutiko, kad jūsų atostogos tik savaitė – būtinai rekomenduoju aplankyti Tokiją ir Kyoto. Tokijas yra šiuolaikiška sostinė, pilna veiksmo ir jaunimo, o Kyoto yra senoji / istorinė Japonijos sostinė – miestas ‘kvepiantis’ tradicijomis. Jame gausu šventyklų,  siaurų gatvelių ir tradicinio stiliaus namų.

Jei Japonijoje galite būti 10-12 dienų, siūlyčiau kelias dienas praleisti kalnuose, apsistoti tradiciniame japoniškame viešbutyje bei pasimėgauti karštųjų versmių baseinais (onsen). Taip pat galite aplankyti Kyushu arba Fuji, Okinava ar Hokaido. Kelionė iki šių vietovių nuo Tokijo trunka apie dieną, tad turint 10-12 dienų – laiko tikrai pakaks.

Pinigai: nusiteikite visur mokėti

Japonijoje nėra nemokamų pramogų. Net įėjimas į šventyklą, kuri yra gausiai lankoma turistų, jums kainuos 2 – 5 €. Čia nuo vieno objekto iki kito nenueisi pėsčiomis, nes atstumai dideli, tad teks naudotis viešuoju transportu – vieno važiavimo bilieto kaina gali kainuoti 1 – 6 €. Neįskaičiuojant maisto, dienai reikia tureti apie 22-38 € žmogui. Pietus ir pusryčius galima pavalgyti iki 7.5 €. Vakarienė, jei nesate labai išlaidus ir norėsite pasimėgauti visu vakaro meniu, – kainuos nuo  19 iki 38 €.

Šioje šalyje įprasta atsiskaityti grynaisiais pinigais, todėl būtinai pasirūpinkite, kad jų turėtumėte pakankamai. Geriausias kursas dažniausiai yra keičiant valiutą nusileidus oro uoste. Bankomatai, kurie priima tarptautines korteles yra beveik kiekvienoje 7/11 parduotuvėje, tačiau juose pinigus  galima išsiimti tik dienos metu (bankomatai turi darbo laiką).

Lankydamiesi kavinėse ar gyvendami viešbutyje prisiminkite – arbatpinigių tradicijos šioje šalyje nėra. Darbuotojo atlyginimas ir geras servisas yra įskaičiuotas į prekės/paslaugos kainą. Tačiau, jei vis dėlto norėsite atsidėkoti arbatpinigiais, mandagus būdas tai padaryti – įdėti juos į voką ir, paduodant voką darbuotojui, šiek tiek nusilenkti. Jokiu būdu neduokite grynųjų pinigų be voko. Dauguma darbuotojų yra išmokyti arbatpinigių nepriimti, o tie kurie priims, tikėtina, kad iš mandagumo ar nežinojimo, kaip tokioje situacijoje elgtis.

Apgyvendinimas

Apgyvendinimu būtina pasirūpinti iš anksto, mažiausiai mėnesį ar du prieš kelionę. Japonijoje yra trys pagrindiniai viešbučių tipai, kuriuose galite apsistoti: vakarietiško tipo viešbutis (~60 €), Ryokan (tradicinis japoniškas viešbutis) (~45 €) ir svečių namai (23-52 €).

Kai kurie ryokan europiečius gali nustebinti – juose nėra lovų, miegi tiesiog ant čiužinio ant grindų, todėl jie ir vadinami – tradiciniais. Vakarietiško tipo viešbučiai turi lovą, stalą, televizorių (standartinis kambarys). Siūlyčiau išbandyti visus variantus. Iš patirties galiu pasakyti, kad tai labai švari šalis, tad, kad ir kur apsistotumėte – bus tvarkinga ir malonu praleisti naktį.

Jei norite nuotykių, galite apsistoti vadinamame meilės viešbutyje (love hotel) (60-150 €). Meilės viešbučio kambarį galima išsinuomoti kelioms valandoms arba parai. Jų paskirtį pasako pats pavadinimas, tačiau kambariai būna švarūs ir  išskirtinai  dideli, lyginant su standartiniu viešbučiu ir jo kambariais.

Kapsulės viešbučio kaina yra nuo 15 iki 30 € už naktį. Beje, pastaruosiuose vyrai ir moterys miega atskirose salėse, juose gausu turistų ir keliautojų su kuprinėmis, taip pat žmonių, kurie tiesiog neužsirezervavo viešbučio iš anksto ir liko su vieninteliu variantu – nakvoti kapsulėje.

Pats pigiausias būdas pernakvoti – manga kavinės, kurios dirba visą naktį, kaina nuo 7.5 iki – 37 €. Joje gauni fotelį, kuriame turėtum žiūrėti anime ir skaityti japoniškus komiksus (manga) visą naktį, tačiau ten dažniausiai eina tie, kurie praleido paskutinį traukinį namo ir turi sulaukti pirmojo rytinio traukinio, arba studentai, kurie tiesiog nori pigiai pernakvoti.

Transportas

Japonijoje beveik visur gali nuvažiuoti su traukiniu. Čia yra net kelios skirtingos traukinių kompanijos, tad ir kainos tarp jų skiriasi. Pats brangiausias, bet greičiausias būdas keliauti yra ‘Shinkansen’ (greitieji traukiniai), tačiau kelionės kaina  dažniausiai 3-4 kartus brangesnė nei paprasto traukinio. Pigiausi traukiniai yra ‘Japan Railway’ įmonės.

Jei taupote, rinkitės autobusus – tai pigiausias būdas važiuoti iš vieno miesto į kitą. Japonijoje važiuoja daug naktinių autobusų, kurie yra gan patogūs. Dažniausiai eilėje būna trys sėdynės, kurios atskirtos tarpais nuo kitų keleivių, tad yra išlaikomas privatumas, pakankamai daug vietos kojoms. Autobuso bilietų rezervacija prasideda lygiai mėnesį prieš kelionę. Būtina skambinti ir užsisakyti bilietą iš pat ryto, nes vakare jau bilietų gali ir nebebūti (aptarnaujantis personalas šneka angliškai, dauguma įmonių turi angliškus tinklaraščius su grafikais).

Bilieto rezervavimo metu jums bus suteiktas numeris, kurį pasakysite kasoje pirkdamas bilietą – rezervacijos mokesčio nereikia mokėti (Japonijoje tavo žodis svarbiau už pinigus). Tad jei užsirezervuosite, bet nuspręsite nevažiuoti – būkite mandagūs užseniečiai ir  paskambinkite atšaukti rezervacijos. Taip pat jie turi atšauktų rezervacijų laukimo sąrašą, tad jei norimu laiku bilieto nėra – galite paprašyti, kad jus įtrauktų į laukiančių klientų sąrašą.

Saugu ir dieną, ir naktį

Japonija labai saugi šalis, tačiau ir čia reikia saugoti savo daiktus, o  svarbiausia – dokumentus. Taip pat siūlyčiau ant svarbių daiktų užrašyti savo telefono numerį ir elektroninį paštą. Čia niekas neima svetimų daiktų – jei kažką pametei – pirmiausia turi eiti į artimiausią policijos stotelę ir užregistruoti įvykį – pasakyti, ką pametei (arba nupiešti) ir palikti savo telefono numerį. Jei kažką radai – turi eiti pas artimiausią policininką ir tą daiktą atiduoti jam. Jei bus adresas ir telefono numeris – 90 % tavo daiktai sugrįš.  Policininko budelės yra beveik kiekvienoje viešojo transporto stotelėje. Svetimą daiktą turėti ar liesti šioje šalyje yra negarbinga, todėl nesistebėkite, jei pamatysite viešoje vietoje paliktą rankinuką ant suoliuko – žmogus tiesiog užsiėmė vietą ir kažkada sugrįš.

Jei jūsų autobusas išvažiuoja vėlai naktį, nereikia jaudintis, kad teks jo sulaukti stotyje ar tiesiog vaikštinėjant gatvėje. Išgėręs jaunimas taip pat nėra agresyvus, tad jei jus kažkas kalbins – tai didelė tikimybė, kad tik iš smalsumo. Tad net rekomenduočiau nors kartą sulaukti ryto klaidžiojant Tokijo gatvelėmis – tai savotiška pramoga, kurią verta išmėginti, ypač jauniems turistams. Tačiau apie tai plačiau kitame straipsnyje.

Publikuota http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje

Šaltinis: Nacionaliniai gyvenimo ypatumai Japonijoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *