Driftingas

Driftingas yra viena naujesnių sporto šakų, kuri susiformavimo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Japonijoje. Driftingas, driftas tai – šoninis slydimas, šonaslydis, kai automobilis dideliu greičiu slysta šonu bei atlieka kitus manevrus. Japonijoje šio sportas kilo iš nelegalių lenktynių kalnų keliukais. Pirmasis čempionatas buvo surengtas driftingo gimtinėje 2000 metais.

Sportas ypatingas tuo, kad apjungia profesionalius lenktyninius ir gatvės lenktynių „asus“. Be to, norint išmokti driftinti nereikalingas ypatingas automobilis, pvz. Lietuvoje tarp driferių labai populiarūs standartiniai BMW E30 325i. Pagrindinis reikalavimas automobiliui varoma galinė ašis. Aišku, siekinat tobulėti automobilio modifikavimas būtinas, ypač važiuoklės, kuri turėtų būto kietoka ir nepriekaištingos būklės. Toliau didelis privalumas vairuotojo komfortui ir saugumui sportinė sėdynė, sportiniai diržai bei sportinis vairas ir daugybė kitų dalykų.

Tiesa, driftingas gatvėmis tarp kitų eismo dalyvių yra ypač pavojingas. Net ir prieš varžybas dalyviams leidžiama susipažinti su trasa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *