Ema

Šios medinės lentelės yra vadinamos “Ema”. Šventyklų lankytojai ant jų rašo savo norus ir troškimus ir pakabina šventyklose, ant medžių šakų įvairiose vietose, kurios, tikima turi magiškų galių, o tada “Kami”, dieviškosios dvasios, jas pasiima. Ant šių lentelių galima išvysti įvairiausių piešinių – gyvūnų, kitų šventyklų atvazdų. Dauguma lentelių turi žodį “Gan’i”, reiškiantį “norėti/trokšti”. Senovėje žmonės šventykloms aukodavo tokius gyvūnus kaip arkliai, kad užsitarnautų dievų palankumą ir būtų išpildytas jų troškimas. Bėgant laikui žmonės nebesugebėjo aukoti arklių, jie paprasčiausiai tapo pernelyg brangūs, todėl ant medinės lentelės nupieštas arklys įgijo tokią pačią simbolinę vertę!

Dažniausiai žmonės prašo geros sveikatos, sekmės versle, trokšta gerai išlaikyti egzaminus, susirasti gyvenimo meilę. Norus galima užrašyti pačiam, tačiau tokių lentelių, jau su norais, galima ir nusipirkti, reikia tik išsirinkti! Žinoma, žmonės ne visada pritrūksta fantazijos, todėl šventyklose lentelės mirga visomis pasaulio kalbomis su įvairiausiais slaptais norais.
Nuotraukoje esančioje Ema pavaizduota šventykla Dazaifu tenmangu ir užrašyta Hounou, kas reiškia atsidavimą. Dezaifu tenmangu šventyklos yra dedikuotos Sugawara Michizane dvasiai – garsiam mokslininkui ir politikui, todėl ir čia esančios Ema lentelės daugiausiai susiję su mokslo, išminties troškimais.

Dėkojame Sandrai Vaičiulytei.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *