Geriausia moterų metų futbolininkė – japonė Homare Sawa

Ciuriche (Šveicarijoje) pirmadienį įvyko FIFA metų geriausiųjų apdovanojimo ceremonija. Geriausia moterų metų futbolininke išrinkta japonė Homare Sawa. Šios futbolininkės metų titulu neįmanoma abejoti, kadangi pasiekimai tiek komandoje, tiek ir asmeniniai yra nuostabūs.

H.Sawa debiutas FIFA Moterų pasaulio taurės varžybose buvo 1995m. Novergijoje. 2011metais Vokietijoje vykusios varžybos sportininkei, tokio lygio, buvo penktos. Iš šių varžybų futbolininkė parsivežė auksą bei iškovojo invidualų apdovanojimą – „Adidas Golden Ball“. Toks įvertinimas tikrai nėra keistas, kadangi H.Sawa buvo tikra komandos lyderė ir įmušė net 5 įvarčius. Komados treneris Nario Sasaki 33metų saugę taip pat įvardina kaip komandos kapitonę.

Homare Sawa tarptautinę futbolininkės karjerą pradėjo būdama vos 15metų. Charakterio stiprumas leido pasiekti puikių rezultatų. Tyli ir drovi moteris išėjusi į žaidimo aikštelę pasikeičia neatpažįstamai – palaiminta išskirtinėmis įžvalgomis bei technika žaidėja aikštėje pasirodo įspūdingai, nors pati tėra 164cm ūgio. 2001 metais Sawa išmėgino savo jėgas JAV moterų futbolo lygoje, žaisdama komandoje Atalnta Beat, kuriai pelnė pirmą įvartį istorijoje. Vėliau futbolininkė žaidė ir kituose JAV klubuose. Patirtis JAV patobulino žaidėjo fizinius ir techninius duomenis.

Tarp H. Sawa asmeninių pasiekimų jau puikuojasi du Azijos metų žaidėjos apdovanojimai (2004 ir 2008m). Tad po FIFA metų žaidėjos apdovanojimo, anot žaidėjos,  beliko tik vienas tikslas – Olimpinis auksas, po kurio Sawa planuoja „padėti batus“ ir pradėti kurti šeimą.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *