Gimstamumą Japonijoje didins robotai-kūdikiai

Yotaro verkia, spardosi ir juokiasi, kai jį palieti. Beveik kaip tikras kūdikis, tik tiek, kad jis yra robotas, kuris turi padėti Japonijai pakelti mažiausią pasaulyje gimstamumą.

“Robotas negali atstoti tikro kūdikio, tačiau jis atkartoja vaiko emocijas, todėl žmonės nori turėti savo kūdikį“, – teigia vienas iš Yotaro roboto kūrėjų Hiroki Kunimura.

H.Kunimura ir Tsukuba universiteto komanda siekė sukurti robotą, kurį suprastų visos kultūros ir šalys. Kadangi kūdikiai nekalba, jie nusprendė sukurti būtent tokį robotą.

Šis “kūdikis“ buvo parodytas per robotų konkursą ir kūrėjai buvo nustebinti žmonių ir spaudos susidomėjimu.
“Žmonės klausia, ar Yotaro mes sukūrėme norėdami pakelti ypač žemą Japonijos gimstamumą“, – teigia H.Kunimura, apibūdinantis save, kaip “kūdikio tėvą“.

Gimstamumo didinimas nebuvo roboto kūrėjų pradinė mintis, tačiau susilaukus tokio didelio visuomenės dėmesio buvo nuspręsta, kad kūdikio-roboto paskirtis bus būtent tokia.

Yotaro, pagal aukštus Japonijos robotų standartus, nėra labai inovatyvus. Jo emocijos kuriamos kompiuterine programa, o veido spalva keičiama projektuojant į ją vaizdą iš projektoriaus. Kūdikio-roboto kūno temperatūra reguliuojama silikonu, kuris šildomas vandeniu. Sloguojanti nosis kuriama vandens žarnelės pagalba. Tačiau nepaisant tokio didelio aparato, kūdikis-robotas susilaukė labai didelio pasisekimo.

“Jaunos dirbančios poros neturi galimybių susilaukti ar turėti kontaktų su kūdikiais. Todėl žmonės, atėję į parodą, jaučia malonumą liesdami Yotaro, kaip tikrą kūdikį“, – teigia H.Kunimura.

Japonija nesėkmingai bando išspręsti gimstamumo mažėjimo problemą. Pasak mokslininkų, 2050 metais net 40 proc. visų Japonijos gyventojų bus perkopę 65 metų amžiaus ribą.

Japonijos vyriausybė rezga radikalius gimstamumo skatinimo planus, šeimoms, kurios susilaukia kūdikio, mokama po 150 JAV dolerio per mėnesį, pinigai mokami kol vaikas pradeda lankyti aukštąją mokyklą.

Tad kūdikio-roboto kūrėjai tikisi, kad norą susilaukti vaikų japonams paskatins Yotaro, kurį liesdamos ir ramindamos poros pačios užsimanys turėti tikrą kūdikį.

Viena iš robotą sukūrusios komandos narių Madoka Hirai teigia, kad liesdama kūdikį ji pradėjo įsivaizduoti save turinčią vaiką – o to seniau niekada nebuvo.

“Yotaro pakeitė mano nuomonę apie tai, ar noriu turėti kūdikį“, – teigia mergina.

Šaltinis: http://az.atn.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *