Hashi. Mizuhiki – puošybiniai vokai

Mizuhiki yra tradicinis japonų dekoravimo menas, kurio ištakos siekia net 607 metus.

Šiai dekoravimo technikai naudojamos spalvingos popierinės stygos iš kurių daromos įvairios skulptūrinės kompozicijos, papuošalai ir įvairūs dekoro elementai. Pakuodami dovanas mes naudojame juostelę ar kaspiną surišti, japonai, dekoruoti dovaną, naudoja mizuhiki. Mizuhiki suteikia ypatingą prasmę japoniškam žodžiui musubu. Musubu reiškia “susijungimą” arba “ryšį”. Japonai naudoja Mizuhiki perteikti šilumą, meilę ir bendrumą.

Šį penktadienį galėsite daugiau sužinoti apie vokų dekoravimą pasitelkiant Mizuhiki, tam naudojamas medžiagas, bei patys pasigaminti voką, į kurį idėję sveikinimą ar pinigus padovanoti draugams ar artimiesiams. Apie Mizuhiki pasakos ir vokus dekoruoti mokins grafikos dizainerė bei ilgamete HASHI narė Virginija Jokubkaitė.

P.S. Popierius voko lankstymui bus duotas, bet jei būtų norinčių, galit atsinešti pageidaujamos spalvos ar tekstūros, A4 formato (~21 x 29 cm, o pats popierius turėtų būti nestoras). Taip pat atsineškite žirkles ir klijus – mūsų turimas kiekis ribotas, o eilėje laukti niekam nesinorės

Kaip visada po paskaitėlės neišsibėgiokite: HASHI Jus vaišins arbata, o Jūs mus – savo atsineštais skanėstais.

Renginio laikas: balandžio 18 d. (penktadienis), 18:00 val.
Renginio vieta: Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Daugiau informacijos: http://hashi.vdu.lt/

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *