Iliustracijos ryžių laukuose

Japonija viena pagrindinių šalių, kurios augina ir valgo ryžius, tačiau ar žinojote, jog japonai juos ne tik  valgo, bet ir kuria meną juos augindami?

Inakadate – kaimas, išgarsėjęs visame pasaulyje savo ryžių pasėliais, kurie apima apie 15.000 kv.m. plotą, kuriuose galima išvysti neįtikėtinas iliustracijas. Kaimas įsikūręs Aomori prefektūroje, maždaug 600 kilometrų į šiaurę nuo Tokijo.

Idėja, kurti iliustracijas ryžių laukuose Inakadate, kilo kaimo komiteto susirinkimo metu ir pradėta įgyvendinti 1993 metais. Pirmuosius devynerius metus Iwaki kalno papėdėje vietos ūkininkai ir kiti kaimo gyventojai, kasmet, ryžių laukuose, išaugindavo po paprastą meno kūrinį su primityvia iliustracija. Metams bėgant, jų idėjos plėtėsi, o įgūdžiai tobulėjo. Išauginti kūriniai darėsi vis sudėtingesni ir ėmė traukti aplinkinių dėmesį. Nuo 2003 m., prieš užsėdami laukus, kaimo gyventojai sudarydavo piešinių schemas ant didelės piešimo lentos, pagal kurias laukuose sodindavo skirtingų spalvų ryžius. Nuo 2006 m. šį darbą palengvino kompiuteriai ir tai leido kaimo ūkininkams pasiekti meistriškų rezultatų.

Inakadate ryžiai sodinami pagal sudėtingas schemas keturiomis skirtingomis ryžių veislėmis su skirtingais lapais gegužės-birželio mėnesiais. Kultūrai pamažu augant, laukuose atsiskleidžia preciziški meno kūriniai. Geriausias ir įdomiausias laikas aplankyti kaimą – rugsėjo mėnesį, kai augalai yra visiškai subrendę ir pasiruošę derliaus nuėmimui. Tuomet kūrinys būna ryškus ir toks didžiulis, kad nuo žemės paviršiaus beveik neįmanoma tinkamai suvokti jo formų. Tame kaime stovi bokštas, į kurį užlipus, prieš akis atsiveria įspūdingiausios iliustracijos ryžių laukuose.

Inakadate kasmet aplanko keletas tūkstančių lankytojų. Kai kurie atvyksta čia, kaip turistai, pažiūrėti gražaus kūrinio, o kiti – savanoriais, padėti nuimti derlių. Pastaraisiais metais dauguma Japonijos kaimų  pradėjo kurti panašias iliustracijas ryžių laukuose.

Dėkojame Eglei Pačiauskaitei už įdomų straipsnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *