Islamo respublikos aukų sąraše ir japonai…

Japonų įkaitai Kenji Goto ir Haruna Yukawa, kadras iš sausio 20 d. pasirodžiusio vaizdo įrašo (nuotr. AFP/Scanpix)

Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) radijas sekmadienį, susio 25-ąją,  patvirtino, kad jo kovotojai įvykdė egzekuciją pagrobtam japonui saugos kontraktininkui Harunai Yukawai (Harunai Jukavai) – po to, kai paskelbė vaizdo įrašą, pranešantį apie įkaito mirtį. „Islamo valstybė“ įvykdė savo grasinimą … Ji įvykdė egzekuciją japonui įkaitui Harunai Yukawai, kai sukako paskelbtas galutinis terminas“, – nurodė sunitų ekstremistų radijas „al Bayan“.

Kai buvo paskelbtas IS vaizdo pranešimas apie įkaito nužudymą, Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė) pareiškė, kad toks žingsnis yra „siaubingas ir neleistinas“, taip pat paragino tuojau pat paleisti kitą džihadistų laikomą įkaitą japoną – žurnalistą Kenji Goto (Kendzį Gotą). Staigi šios įkaitų krizės eskalacija tapo dideliu išbandymu Japonijos premjerui.

Įkaitų krizė buvo pagrindinė naujiena Japonijoje, kai IS kovotojai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame K.Goto ir H.Yukawa matyti klūpantys, o peiliu ginkluotas kaukėtas vyras reikalauja 200 mln. dolerių už jų paleidimą. Tame įraše paskelbtas 72 valandų terminas. Sh.Abe sekmadienį pakartojo, kad Japonija nenusileis terorizmui.

Deja vasario 1-ąją, pasklido dar viena liūdna žinia. buvo išplatintas dar vienas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip islamistai nužudo japonų žurnalistą. Japonija dar kartą griežtai pasmerkė žurnalisto Kendzio Goto (Kenji Goto) nužudymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *