IŠRINK PAVADINIMĄ VILNIAUS JAPONIŠKAM SODUI

Pasaulinio lygio Japonijos kraštovaizdžio architektas Shiro Nakane, parengęs ir šio projekto koncepciją,  sostinėje siūlo kurti klasikinio stiliaus japoniškas sodą ir išrinkti jam pavadinimą, atsižvelgiant į senąsias japonų tradicijas.

Pastaruoju metu pastebima neigiama tendencija – japonai sodams pradėjo duoti labai paprastus pavadinimus, pvz., Draugystės sodas. Toks pavadinimas nėra blogas, tačiau Dzen sodas, Wabi Sabi sodas ir panašūs pavadinimai, mano galva, rodo kultūros skurdumą. Tradiciškai  japoniško sodo i pavadinimu tapdavo i iš klasikinės literatūros ar poezijos kūrinio paimtos  idiomos  (sparnuoti posakiai), vaizdingiausiai apibūdinančios konkretaus sodo charakterį.

                      Nenukrypdamas nuo senosios tradicijos, norėčiau Jums pasiūlyti kelis priimtinus ir tinkamus pavadinimus.

Shiro Nakane

Su Shiro Nakane pagalba, Vilniaus japoniško sodo direktorė Laimutė Velionaitė bei LRT kviečia rinkti vieną iš dešimties siūlomų pavadinimų. Penkis iniciatyvą pavadinimo rinkimuose parodžiusius laiminguosius  apdovanosime  Aurelijaus Zyko knygomis „Japonijos spalvos ir skoniai“.

Prašome su pavadinaimais susipažinti ir savo nuomonę pareikšti šiame puslapyje: http://www.lrt.lt/apie-lrt/japoniskassodas/isrink_pavadinima

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *