Japonai mokosi visus metus

Kiekvienam lietuviui yra įprasta, kad mūsų šalyje akademiniai metai prasideda rugsėjo pradžioje (nesvarbu, pirmąją ar trečiąją šio mėnesio dieną) ir baigiasi jie kitų metų vasarą, priklausomai nuo mokyklų, – gegužės pabaigoje ar birželį.

Japonijoje mokslo metai prasideda balandžio pradžioje, ne rugsėjį, kaip priimta Amerikoje ar daugelyje kitų pasaulio šalių. Pirmasis trimestras Japonijoje trunka maždaug iki liepos 20-osios, jam pasibaigus prasideda vasaros atostogos.

Taigi japonų moksleiviai atostogomis džiaugtis gali jau vos po kiek daugiau nei trijų mėnesių pamokų. Deja, Japonijoje vasaros atostogos nėra itin ilgos, priklausomai nuo regiono, jos trunka iki šešių savaičių, negana to, jos būna per patį mokslo metų vidurį, taigi japoniukai šiuo metu turi išties nemažai namų darbų. Antrajam trimestrui japonai į mokyklas grįžta rugsėjo pradžioje ir mokosi iki gruodžio 25-osios. Pailsėję keletą dienų, jie grįžta į mokyklas paskutiniajam trimestrui, kuris trunka nuo sausio pradžios iki kovo pabaigos. Pertrauka tarp mokslo metų Japonijoje užtrunka vos 1–2 savaites.

Japonai mokykloje praleidžia bene ilgiausiai iš visų pasaulio šalių, per metus jie mokosi net 240 dienų. Iki 2002-ųjų šis dienų skaičius buvo dar didesnis, mat japoniukai į mokyklą turėdavo ateiti ir šeštadieniais.

Šaltinis :www.15min.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *