Japonai pagamino plepių užčiaupimo aparatą

Pripažinkite, visi turime plepių pažįstamų, draugų ar bendradarbių, kurie nesupranta, kada metas užtilti. Kartais pusvalandį telefonu tratančiai bendrakeleivei ar per ilgai tribūnose savo nuopelnais besigiriančiam politikui taip norisi surikti: „Užtilk!“ Na, gerai, ne kartais. Dažnai. Bet kas drįs ką nors panašaus pasakyti auditoriją užmigdyti baigiančiam lektoriui? Juk nemandagu. Štai mandagieji japonai ir išrado įrenginį, kuris garantuotai užtildys bet ką. Ir be jokių barnių.

Kazutaka Kurihara iš nacionalinio pažangaus industrinio mokslo instituto ir Kodži Cukada iš Ochanomizu universiteto Tokijuje savo išradimo veikimo principą aiškina labai paprastai – kad galėtume sklandžiai kalbėti, mūsų smegenims reikia nuolatinio grįžtamojo ryšio, t. y. turime patys girdėti save. Štai vyrai ir pagamino įrenginį, kuris, nukreipus į plepį, mikrofonu įrašo kalbą ir per specialų kryptingą garsiakalbį su 0,2 s užlaikymu transliuoja įrašą atgal kalbėtojui. Ausys gauna papildomą informaciją, smegenys bei kalba praranda sinchroniškumą ir žmogus kiek pamikčiojęs nutyla.

„Gyvename XXI amžiuje ir mus moko, kad bendravimas yra pats geriausias būdas spręsti konfliktus. Tačiau yra labai daug situacijų, kuriose neigiamas kalbų poveikis gali virsti rimtu barjeru sprendžiant konfliktą taikiai, o kartais plepėjimas tą konfliktą dar pagilina“, – apie tai, kodėl kūrė plepių tildytoją, labai diplomatiškai aiškino K. Kurihara.

San Franciske atlikti bandymai įrodė, kad šis neskausmingas ir mandagus metodas tikrai veikia. Išradėjų pagamintas prototipas užčiaupia plepį net 30 metrų atstumu – tereikia nutaikyti jį kaip ginklą į burną! Tiesa, būtent dėl nukreipimo gali kilti tam tikrų bėdų.

Niekas nesiginčija, kad efektyvus įrenginys, kuris užčiaupia įkyruolį be keiksmų, labai reikalingas. Tik, va, bėda, užčiaupti juk reikia subtiliai. O vyrukų pagamintas daikčiukas subtilumu nė nekvepia. Jis atrodo tarsi koks Terminatoriaus lazeris ar dar baisesnis ginklas iš „Žvaigždžių karų“. Taigi, įsivaizduokite – bibliotekoje poniutė plepa telefonu. Nenorėdami kelti panikos, išsitraukiame „užčiauptuvą“, nukreipiame į ją ir…

Neneigsime – kuriam laikui ji tikrai užsičiaups. Pabals, gal išmes telefoną. Tačiau po to triukšmo gali smarkiai padaugėti. Ir prieš ginkluoto užpuoliko iš ateities tramdyti atvykusių policininkų sirenas japonų išradimas bejėgis. Žodžiu, palauksime, kol įrenginys tilps į šratinuką ar tiesiog virs išmaniojo telefono aplikacija… Tfu, velnias, vėl idėją išplepėjau.

Autorius: Arnoldas Lukošius
Šaltinis: http://www.lrytas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *