Japonai rado greitesnį būdą nustatyti ebolos virusui

Japonijos mokslininkai teigia, kad sukūrė naują metodą, kuris gali aptikti ebola virusą per 30 minučių. Jų teigimu tai yra greitesnis ir pigesnis, nei dabar naudojamas, metodas.

Medicins Sans Frontieres (MSF) health workers prepare at ELWA's isolation camp during the visit of Senior United Nations (U.N.) System Coordinator for Ebola David Nabarro, at the camp in Monrovia Aug. 23, 2014

Pranešama, kad Eiken Chemical Co kartu su mokslininkais iš Nagasaki universiteto  sukūrė naują metodą, kuris gali būti naudojamas su mažu energijos kiekiu, todėl idealiai tinka naudoti vietose be tinkamo maitinimo šaltinio, teigė mokslininkai . Dabartinis metodas reikalauja „specialios paskirties įrangos ir stabiliaus elektros energijos tiekimo“.

„Naujasis metodas yra paprastesnis nei dabartinis ir gali būti naudojamas tose šalyse, kur nėra brangios laboratorinės įrangos“ teigia Jiro Yasuda. „Mes dar negavome kokių nors klausimų ar prašymų, tačiau mes džiaugiamės galėdami pasiūlyti sistemą, kuri yra pasirengusi veikti“.

Yasuda ir jo komanda universitete, kaip pranešama, sukūrė tai, ką jie pavadino „gruntu“, kuris didina tik ebolai būdingus genus,randamus kraujo mėginiuose arba kituose kūno skysčiuose. Jei ebola yra, iš grunto išskiriami  DNR būdingi mirtinam virusui per 30 minučių.

Šiuo metu naudojama technika vadinama polimerazės grandinine reakcija, arba PGR.PGR metodas trunka iki dviejų valandų, nes gydytojai turi šildyti ir vėsinti kraujo mėginius kelis kartus norėdami procedūrą užbaigti.

„Naujam metodui reikia mažos baterijos šildytuvo ir visa sistema kainuoja tik dešimtis tūkstančių jenų [šimtus dolerių], kuriuos besivystančios šalys turėtų galėti sau leisti“,  sakė Yasuda.

Mirtinas virusas, kuris perduodamas per kontaktą su užsikrėtusių kūno skysčiais, išplito visoje penkiose šalyse: Senegale, Liberijoje, Gvinėjoje, Siera Leonėje ir Nigerijoje.Daugiau nei 1550 žmonių iki šiol jau mirė nuo ebola protrūkio ir daugiau kaip 3000 buvo užkrėsti.

Iki dabar vaistų nuo ligos nėra, bet ZMapp, eksperimentinis vaistas, buvo naudojamas pacientų, įskaitant du amerikiečius medicinos pagalbos darbuotojus, kurie neseniai buvo išleisti iš ligoninės.

Šaltinis: http://www.ibtimes.com/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *