Japonija mažins naftos importą iš Irano?

Japonija mąsto apie galimybę sumažinti šalies energetinę priklausomybę nuo Irano naftos importo. Apie šį žingsnį paskelbė Japonijos finansų ministras Jun Azum po susitikimo su Timothy Geithner – JAV iždo sekretoriumi Tokijuje, sausio 11 dieną.

JAV būtų paranku sankcionuoti Irano branduolinius bandymus, užsitikrinant Kinijos ir Japonijos paramą naftos importo mažinimo klausimu. Kinija ir Japonija – dvi didžiausios Irano naftos importuotojos, jos perka atitinkamai 20% ir 17%(pagal kitus šaltinius 9-10%) visos eksportuojamos naftos. Akivaizdu, jog toks žingsnis suduotų didelį smūgį Irano ekonomikai.

Ir nors Kinija nėrodo didelio entuziazmo, Japonija pasirengusi imtis visų priemonių. „Per paskutinius penkerius metus mes sumažinome iš Irano importuojamos naftos kiekį ir planuojame žengti konkrečius žingsnius, kad dar labiau jį sumažintume“, kalbėjo Japonijos finansų ministras J. Azum.

Vis dėlto, praėjus savaitei, nuomonės dėl Irano sankcionavimo Japonijos vyriausybėje pradėjo skirtis. Šiuo metu, pareigūnų nuomone, pačiai Japonijos ekomonikai toks Irano sankcionavimas gali atnešti neigiamų ekonominių pasekmių, padaryti žalos šalies bankams.

Tam, kad būtų iš esmės išvengta naftos trūkumo, Japonija jau spėjo paraginti Persijos Įlankos šalis padidinti naftos eksportą. O nepritrūkti naftos, Japonijai – labai svarbu, kadangi po Fukušimos branduolinės krizės, elektrai gaminti reikalingi didžiuliai šiluminės energijos resursai.

Šaltiniai : http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-16523422

http://newsonjapan.com/html/newsdesk/morenews/Politics_News/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *