Japonija rengiasi kurti elektrines kosmose!

 Įsivaizduokite: didžiulė jėgainė skrieja kosmose, netrukdoma orų permainų, metų laikų kaitos ar užslinkusios nakties, renka Saulės spindulius ir be pertrūkių tiekia žaliąją energiją į Žemę. Skamba kaip mokslinė fantastika? Japonijos kosmoso agentūra JAXA tikisi šią neįtikėtiną technologiją išvysti jau po dešimtmečio!

Kosminių elektrinių idėja nėra nauja. 1968 metais amerikietis aeronautikos inžinierius dr. Peteris Glaseris pirmasis išdėstė kosminės Saulės energijos elektrinės koncepciją ir pasiūlė milžiniškus šviesos elementus išdėstyti kosmose, gaminti mikrobangas, kurios, nusiųstos į Žemę, galėtų gaminti elektrą. Koncepcija sukėlė didelį susidomėjimą, netgi iš NASA pusės, tačiau devintajame dešimtmetyje projektas sustojo dėl pernelyg didelių kaštų. Tačiau Japonija idėjos nepamiršo, ją vystė ir dabar yra pasaulinė Kosminių saulės energijos sistemų (angl. Space Solar Power Systems, SSPS) projekto lyderė.

Gigantiškas palydovas, skriejantis 36 tūkst. kilometrų aukštyje virš Žemės, būtų kelių kilometrų ilgio ir svertų 10 tūkst. tonų. Skriejantys saulės skydeliai būtų susieti su antžemine stotimi, kad būtų išlaikoma stabili geostacionarinė orbita. Pasiūlytame modelyje numatomi Saulės šviesą į skydelius nukreipiantys veidrodžiai, kad palydovui nesant tiesioginėje atokaitoje, jie vis tiek būtų apšviečiami.

O dabar sudėtingoji dalis: pagamintos elektros energijos tiekimas atgal į Žemę, kur ją galėtume naudoti. Tai galima įgyvendinti dviem būdais. Energiją galima sukoncentruoti į lazerio spindulį arba į mikrobangas, o gal net abiejų mišinį, kuris tada būtų nukreipiamas į Žemėje esantį priimantį įrenginį, vadinamąją „rekteną“ – rektifikuojančią anteną. Jau vykdomi antžeminiai eksperimentai, siekiant išsiaiškinti, kuris variantas būtų efektyviausias.

Tokios kosmose įsikūrusios saulės elektrinės būtų 5–10 kartų efektyvesnės už antžemines sistemas. Be to, anglies dvideginio emisijos būtų mažos ir atsirastų tik iš priimančio įrenginio. Prognozuojama, kad SSPS galės pasiekti maždaug gigavato galią – panašiai kaip atominė elektrinė.

Nors Japonija pirmauja SSPS įgyvendinimo srityje, kaštai bus tokie astronominiai, kad tikriausiai reikės ir kitų šalių indėlio, kol išvysime gigantiškos kosminės elektrinės kontūrus. Gal ši koncepcija atrodo kiek per drąsi, tačiau JAXA tikra, kad jie viliojamai arti vizijos pavertimo tikrove!

Daugiau galite išvysti SSPS vaizdo įraše: https://www.youtube.com/watch?v=D56vRfv71OA

Šaltinis: http://it.lrytas.lt/visata/japonija-rengiasi-kurti-elektrines-kosmose.htm#.U61Q8LFAfyY

2 atsakymai į “Japonija rengiasi kurti elektrines kosmose!”

  1. Esu atominc497s enitgerekos saugumo specialistas su Visagino AE statyba tiesiogiai nesusijc499s. Nors ac5a1 daug ko nesuprantu, bet, tur bc5abt, diskusija Visagino AE statybos klausimu c5a1alyje reikalinga, nes ji verc48dia bent jau dalc4af c5bemonic5b3, kurie iki c5a1iol buvo gan abejingi valstybc497s reikalams, mc485styti. Ypac48d tokia diskusija naudinga tiems, kurie linkc499 tobulintis, nes visi tau atrodantys protingi argumentai vis tik dac5benai turi kac5bekokic5b3 trukc5abmc5b3, kuriuos dc497l didelio asmeninio intereso (tai nebc5abtinai finansinis interesas, tai gali bc5abti ir pseudoreliginiu tapc499s susitapatinimas su atomine ar c5bealic485ja idc497ja) gan sc497kmingai pastebi oponentai, o tarp jc5b3 tikrai yra labai protingc5b3 c5bemonic5b3. Taip pat priversti atsiskleisti tie, kurie turi negrac5beic5b3 kc497slc5b3 (tai gali bc5abti tiek AE c5a1alininkai, tiek priec5a1ininkai). Dabar juos galima geriau pac5beinti. Taigi c5a1i diskusija tikrai pakels linkusic5b3 tobulintis lygc4af, bus naudinga tarpusavio diskusijc5b3 patirtis ir tai bet kokiu atveju prisidc497s prie c5a1alies geresnc497s ateities.Ekonominc497s statybos problemos, susijusios su c4afvairiais kiekvienam naujam verslui ic5a1kylanc48diais neapibrc497c5betumais, mano manymu, straipsnyje pakankamai aic5a1kiai c4afvardintos. Vis tik galvoju, kad ekonominc499 naudc485 labai stipriai c4aftakoja tc5b3, kurie ruoc5a1ia ir pasirac5a1o sutartis kompetencija. Ar tikrai ruoc5a1iant projektc485 dalyvavo pakankamai kompetetingi specialistai? Faktic5a1kai, ekonominc497 problema virsta politine. Ar galime pasitikc497ti politikais, kurie c5a1iam procesui vadovavo? Kadangi sprendimc485 priima trijc5b3 c5a1alic5b3 politikai (dar japonc5b3 kompanija ir jc485 remianti vyriausybc497, kurie, gal bc5abt, yra suinteresuoti projekto sekme, nes, gal bc5abt, jie mc485sto plac48diau ir Visagino AE tik pilotinis projektas, kurio sc497kmc497 leis c4afsitvirtinti rinkoje ir toliau c4afvykdyti dar kelis projektus tuo bc5abdu ic5a1saugant darbo vietas Japonijoje ilgesnc4af laikotarpc4af), tai gal daugiau galvc5b3 sugebc497s priimti geresnc4af sprendimc485?Alternatyva Visagino AE yra Baltijos AE Kaliningrado srityje. Jeigu bus statoma Visagino AE, tai teks nutraukti Baltijos AE statybc485, nes nebus kam pirkti ten pagamintos elektros. Saugumo poc5beic5abriu geriau turc497ti AE Visagine nei Kaliningrado srityje.

  2. Cia taip vadinamosios detoiramkjos niekingas padarinys. Mes turime (perememe, nusikopijavome) labai ydinga rinkimu sistema. Is tikruju tai rinkimu teise turi buti suteikiama tik priklausomai nuo pajamu ir viskas. 1 balsas galetu buti suteikiamas tik gaunant ne mazesnes kaip 3453 Lt netto pajamas per menesi. Uz kiekviena sekanti 3453 Lt gaunama dar po viena balsa. Kadangi demokratija reik gerbti, tai ivesciau maks. 10 balsu per persona apribojima. Amzius, lytis ir rase neturi reiksmes. Esme tik pajamos. Ir rinkti butu galima tik kandidatus, kuriu turtas ne mazesnis nei 1 mln. Ltl. Labai, labai greitai Lietuvos politinis gyvenimas susitvarkytu taip, kad pagal investiciju patraukluma Lietuva atsidurtu pirmoje vietoje. Arba dalintusi lygia vieta su Singapuru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *