Japonijos BVP augimas – didesnis nei tikėtasi

BBC duomenimis, Japonijos bendras vidaus produktas (BVP) pirmąjį 2012 metų ketvirtį išaugo daugiau negu buvo tikėtasi. Iš pradžių ekonomistai teigė, kad Japonijos BVP augs 4,1 proc., tačiau realūs apskaičiavimai parodė, kad augimas pasiekė 4,7 proc.
Japonijos ekonomika buvo paveikta tokių tiesioginių faktorių kaip praeitų metų žemės drebėjimas ir cunamis, nemažai įtakos turėjo dar ir potvyniai Tailande, kurie sutrikdė daugelio Japonijos gamintojų eksporto grandines. Be to, stiprus jenos kursas taip pat neprisidėjo prie eksporto skatinimo. Tačiau nepaisant šių neigiamų faktorių Japonijos ekonomikai, šalies BVP augimo rodiklis vis dėlto buvo patikslintas nuo pirminio 1,0 proc. iki 1,2 proc.
Manoma, kad toks Japonijai teigiamą įtaką padaręs ekonomikos augimas daugiausiai buvo nulemtas didesnių kapitalo išlaidų ir stipraus privataus vartojimo.
Be pastarojo penkmečio ekonominių pakilimų ir nusileidimų, Japonija vis dar išlieka trečia ekonomika pasaulyje. Vienas iš ją palaikančių veiksnių – galingos transnacionalinės korporacijos, veikiančios pagal šeimos ir namų ūkio modelius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *