Japonijos-Lietuvos diplomatinių santykių 20-mečiui paminėti – Shamisen!

Su dideliu džiaugsmu norime informuoti, jog turą po Baltijos šalis surengę Sho Asano (Tsugaru Shamisen) ir ansamblis atvyksta į Lietuvą.

Sho Asano yra labai populiarus savo gimtinėje, Japonijoje. Būdamas dar labai jaunas, laimėjo ne vieną muzikinį konkursą, ir yra laikomas nepaprastai gabiu jaunosios kartos shamisen atlikėju.

Atlikėjai maišo tokių tradicinių instrumentų kaip shamisen(japoniška tristygė liutnia), shakuhachi (Japoniška bambukinė fleita) skambesį su moderniais pop ir jazz muzikos stiliais, bei įjungia tradicinius šokius į bendrą pasirodymą.

„ Liaudies muzika – tai muzika, gimusi iš Japonijos žmonių gyvenimo. Pažvelgę į liaudies dainų tekstus, pajusime išreikštus japonų jausmus ir požiūrį į gyvenimą. Pavyzdžiui, kai japonai prieš valgį sako „su malonumu pasivaišinsiu“ (itadakimasu) ir po valgio – „ačiū už skanų maistą“ (gochisousama deshita), jie išreiškia savo padėką žmonėms ir gamtai. Dėl gamtos malonės, dėka šeimos, giminaičių, draugų, vadovų, ūkininkų ir žvejų galime mėgautis maistu ir gėrimais.  Viskam rodyti savo dėkingumą – tai, mano manymu, yra per amžius nekintantis japoniškumas. Apie tai kalbanti liaudies muzika, dainomis perteikia japonų dvasią, japoniškumą, ar dar plačiau – žmogiškumą.

Kovo 11 d. Japoniją sukrėtė labai stiprus žemės drebėjimas. Šiais laikais žmonės po truputėlį tolsta ir beveik pamiršta ryšius tarp žmonių, tad šis įvykis privertė kiekvieną susimąstyti, ką jis galėtų padaryti. Pagalba ir parama iš viso pasaulio stiprina mūsų dvasią bei leidžia žmonėms suprasti, jog visi žmonės yra vienodi ar tarpusavyje susiję.“

Sho Asano

 

KONCERTAI VYKS:

Rugsėjo 19 d.  19:00 val.

“Girstučio” Kultūros ir sporto centras,

Kovo 11-osios g. 26, Kaunas

Koncertas yra nemokamas, tačiau vietų skaičius

yra ribotas Todėl bilietą į renginį galite atsiimti

“Girstučio” kasose, kurios dirba II-VI 14:00-18:00

val. ir 2 val. pries renginį.

Daugiau informacijos:

http://www.girstutis.lt

Tel. 837 45 44 80

 

Rugsėjo 20 d. 18:30

Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos

“Šokio teatras“

T.Kosciuškos g. 11, Vilnius

Koncertas yra nemokamas, tačiau vietų skaičius

yra ribotas. Dėl nemokamų  bilietų į koncertą

kreipkitės į Japonijos ambasadą Vilniuje

Tel.: +370 5 231 0462

el.paštas: culture@emb-japan.lt

Adresas: M.K. Čiurlionio 82b, Vilnius

2 atsakymai į “Japonijos-Lietuvos diplomatinių santykių 20-mečiui paminėti – Shamisen!”

  1. Jie buvo nuostabūs. Sukūrė nepakartojamą nuotaiką salėje,. Puikiai bendravo su publika ir dovanojo svaiginančia muziką. Manau, nesigailėjo nei vienas atėjusysis.

  2. Koncertas buvo nuostabus, labai gerai praleidau laika.

    O lietuvaiciams noreciau palinketi punktualumo ir nesviesti telefonais, kai isjungia sviesia ir bando sukurti ipatinga atmosfera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *