Japonijos sostinė – Tokijas

Tokijas yra Japonijos sostinė ir vienas didžiausių pasaulio miestų, kuriame gyvena daugiau nei 12 milijonų gyventojų. Manoma, kad miestas buvo įkurtas XV a. vid. ir pavadintas Edo. Tik 1869 m. iš Kioto į Edo perkėlus Japonijos imperatoriaus rezidenciją, Edo miestas pervadintas Tokijumi. Tokijo miestas padalintas į 23 Tokijo seniūnijas, Tama sritį, kurioje įsikūrę miestai ir mažesnės gyvenvietės, bei salas (Idzu ir Ogasavaros).
Tokijui būdingas šiltas ir drėgnas subtropinis klimatas: karštos ir drėgnos vasaros ir švelnios sausesnės žiemos. Sninga Tokijuje beveik kismet, tačiau jo iškrinta labia maži kiekiai. Auganti miesto populiacija veikia klimatą. Tokijuje kismet sulaukiama taifūnų, tačiau tik nedidelė dalis jų būna stiprūs. Tokijas yra patyręs kelis didelius žemės drebėjimus: 1703, 1782, 1812, 1855, 1923 ir 2011 metais.
Tokijas yra didelis finansų ir prekybos centras, kuris pagamina apie 20 proc. visos Japonijos produkcijos. Čia labai išplėtota tiksliųjų mašinų ir prietaisų, elektrotechnikos ir elektronikos įrenginių gamyba, automobilių, lėktuvų, geležinkelio įrengimų gamyba, laivų statyba, tekstilės ir chemijos pramonė. Tokijuje labia išvystyta transporto infrastruktūra: yra greitieji traukiniai, metropolitenas, du tarptautiniai oro uostai (Haneda ir Narita).
2005 m. didžiausios tautinės mažumos Tokijuje buvo: kinai (123 661), korėjiečiai (106 697), filipiniečiai (31 077), amerikiečiai (18 848) ir britai ( 7 696).
Japonijos sostinėje yra labai daug universitetų, koledžų ir profesinių mokyklų. Čia įsikūrę daugiausia prestižiškiausių Japonijos universitetų. Yra keletas universitetų, kuriuose dėstoma anglų kalba.
Tokijas yra svarbus kultūros miestas, kuriame yra universitetai, mokslų akademija, menų akademija, daug teatrų, daugiau nei 30 muziejų, daug paminklų, šventyklų.
Tokijuje didelė įvairovė sporto komandų: 2 profesionalūs beisbolo klubai (Yomiuri Giants ir Yakult Swallows), 2 profesionalios futbolo komandos (FC Tokyo ir Tokyo Verdi). Čia yra Japonijos sumo asociacijos būstinė. 1964m. Tokijuje vyko XVIII vasaros olimpinės žaidynės, jų proga pastatytas Jojošo sporto kompleksas. Nacionaliniame Tokijo olimpiniame stadione vyksta daug svarbių tarptautinių sporto renginių (plaukimo varžybos, maratonai, teniso, dziudo, karate turnyrai ir kt.
Tokijas – kontrastų miestas. Čia gausu visko – nuo avangardo architektūros ir šiuolaikinio meno iki tradicinių medinių namelių ir jaukių užeigų. Tokijuje būtina aplankyti šias vietas:
• Tenri galerija.
• Bridžstono dailės muziejus.
• Nacionalinis šiuolaikinio meno muziejus.
• Tokijo nacionalinis muziejus.
• Meidži Girios Takao Pusiau Nacionalinis Parkas.
• Ogasavaros nacionalinis parkas.
• Imperatoriaus rūmai.
• Ueno parkas su medine varpine (XVII a.)
• Rikušeno peizažų parkas.
• Jasukunio šventykla, pastatyta 1919 m.
Tokijas yra žinomas visame pasaulyje, apie jį sklinda įvairios kalbos. Japonijos sostinėje visada daug žmonių, automobilių, spūstys būna tiek dieną, tiek naktį. Čia visada verda gyvenimas, daug triukšmo, todėl ramybę ir vienatvę mėgstantiems žmonėms Tokijas nepatiktų.

 

 

2 atsakymai į “Japonijos sostinė – Tokijas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *