Japonijos Venecija

VeniceofJapan3Jei planuojate vykti į Japoniją ir norite pamatyti labai įspūdingą ir unikalią vietą, tačiau nenorite brautis per minias turistų – Jūs turėtumėte nukeliauti į mažą Kioto žvejų miestelį, kuris plūduriuoja ant jūros.

Šis miestelis įsikūręs ant Ine įlankos kranto, Kioto prefektūroje, ir sudaro 230 ,,funaya“ – namų-valčių grupę. Žinomi kaip Ine no Funya, arba Ine įlankos valtys-namai. Šie mediniai namai, pastatyti ant jūros kranto, turi garažą primenančias angas valčių prišvartavimui.

Dažnai vadinamo ,,Japonijos Venecija“ miestelio kraštovaizdis yra toks unikalus, kad yra įtrauktas į ,,svarbių tradicinių pastatų“ sąrašą.

Išskirtiniai namai buvo pastatyti iš reikiamybės – norint maksimaliai išnaudoti siaurus žemės ruožus tarp jūros ir kalnų. Medinė architektūra išsilaiko šioje teritorijoje dėl saugios alokacijos ir mažos potvynių ar jūros bangavimų tikimybės.

VeniceofJapan9Dviaukščių namelių antrame aukšte – gyvenamosios patalpos, o pirmame – tiesioginis priėjimas prie vandens ir valčių (jų įrangos). Galima stebėti kaip teritorija yra panaudojama žuvies džiovinimui, tinklų laikymui, ir kaip yra ruošiamasi į žvejybą.

Plotas, kuriame išsidėstę šių medinių namelių grupės, tiesiog užima kvapą. Nors anksčiau tai buvo tik žvejybos miestelis, dabar vis daugiau ir daugiau namelių-valčių paverčiama į gražius apartamentus lankytojams.

Šis plotas taip pat garsėja savo šviežiomis vietinėmis jūros gėrybėmis, kuriomis galima pasimėgauti įvairiuose šios vietovės restoranuose.

Kad pasiekti Ine įlanką nuo Kioto ar Osakos automobiliu reikia vykti 2,5 valandos. Autobusu įlanką galima pasiekti per 50 minučių nuo Amanohashidate stoties. Nors apie šią vietovę nerasite informacijos daugumoje knygelių, skirtų turistams – naktis nameliuose ant vandens Jums gali tapti neišdildomu prisiminimu.

Šaltinis: http://www.japantoday.com/category/travel/view/the-venice-of-japan-in-kyoto-a-secret-destination-tourists-dont-know-about-yet

Dėkojame Rositai Grigaitei už puikų straipsnelį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *