Japoninės makakos arba snieginės beždžionės (ニホンザル)

Japoninė makaka arba snieginės beždžionės (ニホンザル)– tai šunbeždžionių šeimos primatas, priklausantis markatų pošeimiui.
Na, o mokslinis pavadinimas: Macaca fuscata.
Japoninės makakos yra puikiai prisitaikę prie atšiaurių sąlygų. Neįskaitant žmonių, japoniškos snieginės beždžionės yra šiauriausiai gyvenantys primatai pasaulyje. Nors jas galima sutikti beveik visoje Japonijoje: miškingose kalvose, kalnuotose vietovėse ir kalnuose, tačiau yra keturios sritys, kur jų populiacijos yra didžiausios.
Tai Šimokitos pusiasalis (下北半島, Shimokita Hantō), vakarinėje Honšiu (本州) salos dalyje. Čia dominuoja spygliuočiai ir lapuočių medžiai. Japonijos centriniame regione beždžionės pamėgusios Nagano (長野) kalnuotą prefektūrą, kur daugybė natūralių karštųjų šaltinių, šildomų Shiga ugnikalnio. Trečioji sritis yra Oshima (奄美大島) salos pakrantėje, netoli Hanto (伊豆半島, Izu Hantō) pusiasalio. Šiuose  rajonuose japoninės makakos patiria žiemos ir vasaros sezonus. Pati piečiausia jų buveinė  yra pietinėje Jakušima (屋久島 = yakushima) saloje. Čia galite rasti subtropinius ir vidutinio klimato dirvožemius bei plačialapius amžinai žaliuojančius miškus. Žinoma, čia ir rasite makakų daugiau, nei bet kur kitur Japonijoje.

Fotografai mėgsta fiksuoti jas žiemą, nes tokiu metu šios nedidelės beždžionės užsiaugina storesnį kailį ir traukia žvilsnius savo gauruotais snukučiais, o jų maudynės karštosiose versmėse žavi ir priverčia nusišypsoti kiekvieną! Tereikia pažvelgti į jų palaimingus veidus, kad suprastum, karštųjų versmių privalumus!

Miškinguose Japonijos kalnų regionuose gyvenančios makakos, dar žinomos sniego beždžionių vardu. Žiemą nuo šalčio saugosi tūnodamos karštosiose versmėse. Vasarą maudynės joms padeda ištverti karščius. Jos, kaip ir pingvinai glaudžiasi į didesnį būrį, tokiu būdu šildo gentainius ir šiek tiek pasišildo pačios. Japoninės makakos mėgsta žaisti su sniegu. Jos netgi moka suformuoti sniego gniūžtes, kurias mėto viena į kitą!
Japoninės makakas turi labai „žmogišką“, raudoną veidą ir išraiškingas akis. Jų storas, pūkuotas kailis esti keletos atspalvių- nuo pilkos iki rudos arba net rausvos spalvos. Žiemą šiaurinės beždžionės užsiaugina riebalinį “ izoliacinį“  sluoksnį, kad lengviau ištvertų šalčius.
 

http://www.blueplanetbiomes.org/japanese_macaque.htm

http://volcano.si.edu/volcano.cfm?vn=283121

Japan: Kagoshima: Amami Oshima Island (奄美大島)

https://www.japan-guide.com/e/e6000.html

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *