Japoniškas kryžiažodis

Kas yra japoniškas kryžiažodis?
Japoniškas yra toks kryžiažodis, kuriame užšifruoti ne žodžiai, o vaizdai.

Kaip spręsti japoniškus kryžiažodžius?
Užduotis — pagal skaičius, esančius kairėje pusėje ir brėžinio viršuje, atkurti piešinius. Skaičiai parodo, kiek juodų langelių yra atitinkamoje eilutėje ar stulpelyje ir kiek kiekvienoje grupėje yra susiliejusių juodų langelių. Pvz., skaičių derinys „4“ ir „4“ rodo, kad šioje eilutėje yra dvi grupės juodų langelių ir abi jas sudaro keturi susilieję langučiai. Tarp grupių turi būti bent vienas tuščias langelis. Tušti langeliai gali būti ir eilutės kraštuose. Būtina nustatyti, kur tiksliai yra langelių grupės.

Kaip pradėti spręsti japonišką kryžiažodį?

Prieš jus nedidelė užduotėlė. Brėžinio kairėje pusėje matome skaičių 5, o brėžinio plotis — 6 langeliai. Vadinasi, bet kokiu atveju keturi langeliai brėžinio viduryje užtušuojami (brėžinys A).

Kitoje eilutėje po skaičiaus 5 matome skaičius 2, 1, 1. Iš sprendimo taisyklių žinome, kad tarp užtušuotų langelių turi būti ne mažiau kaip vienas tuščias langelis, tad galime užtušuoti langelius ir gauname vieną pilną piešinuko eilutę (brėžinys B).

Norėdami palengvinti sprendimą, būtinai turime pasižymėti ir tuos langelius, kurie tikrai bus užtušuoti, ir tuos, kurie nebus užspalvinti! (Kaip parodyta brėžinyje B). Taip pat atkreipkite dėmesį, kad penktame stulpelyje skaičiumi 1 pažymėtas langelis surastas, nes tame stulpelyje jau yra vienas užtušuotas langelis, o kryžiukas po juo trukdo išdėstyti trijų langelių grupę. Peržiūrėję visas eilutes, eikite prie stulpelių. Šiame pavyzdyje galima iš dalies užpildyti antrą ir ketvirtą stulpelius (brėžinys C). Po to eikite prie eilučių ir t.t. Tęsdami šį procesą iki pergalingos pabaigos, gausite užduoties sprendimą — žmogeliuką (brėžinys D).

Jei vis dar nesupratote, kaip spręsti, čia rasite dar vieną paaiškinimą http://www.arzinai.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=2096&Itemid=575

Šaltinis: http://www.ordinas.co.uk

3 atsakymai į “Japoniškas kryžiažodis”

  1. labas varakas noreciau ismokti spresti japoniskus kryziazodziu ar jus galite pqmokyti as esu is kauno

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *