Japoniškos pirties terminai

Onsen

Vertinant siaurąja prasme –tai terminių vandenų pagrindu įrengta pirtis, o plačiąja prasme – tai viskas, kas su ja susiję, įskaitant kurortą su viešbučiais, restoranais, pramogomis. Dažnai taip vadinamas nedidelis kurortinis miestelis, pvz.: Nozawa-onsen.

Tačiau svarbiausias dalykas karšto mineralinio vandens vonia. Vonia įrengiama arba patalpoje, arba lauke – tuomet vadinama rotemburo. Šios vonios įrengimui stengiamasi išrinkti tokią vietą, kad, sėdint vandenyje, galima būtų grožėtis kalnų ar jūros vaizdais, blogiausiu atveju –akmeniniais žibintais ir bambukinėmis pertvaromis. Giedrą naktį visada nuostabu mėnulio šviesa ir žvaigždėtas dangaus skliautas.

Ofuro

Pirties tipas, kur kaitinamasi karštųjų versmių vandeniu vonioje arba baseine.

Onsen-tamago

Karšto šaltinio vandenyje paruošti vištų kiaušiniai. Tai, greičiau, troškinimas nei virimas. Kalnų kurortiniuose miesteliuose rytais gali pamatyti tokį reginį, kai anksti ryte namų šeimininkė arba viešbučio patarnautojai panardina tinklelį su kiaušiniais į šaltinio srovę, o po 15-20 min. kiaušiniai jau paruošti ir pateikiami pusryčiams.Tai labai paprasta, nes dažniausiai tokios gyvenvietės pastatytos, galima sakyti, ant karštųjų versmių.

Konjoku

Bendroji pirtis, kai vyrai ir moterys kaitinasi vienoje vonioje.

Tenuguj

Daugiafunkcinis rankšluostis, naudojamas ir apsisiausti, ir vietoje plaušinės, ir apsišluostyti po vonios.

Okė

Tai medinis dubuo arba puskubilis, iš kurio prieš lipant į vonią besimaudantys semia vandenį apsipylimui.

Šaltinis: http://pirtis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *