Klaipėdos ir Kuji bendradarbiavimas

 

Anksčiau nei Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Japonija, Klaipėda pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kuji miestu, esančiu Ivatės prefektūroje Japonijoje.

 

Kuji miestas Japonijoje ir Klaipėda užmezgė partnerystės ryšius 1989 metais, dar Sovietiniais laikais. Kuji miesto meras Yoshiaki, sakoma, nujautė nepriklausomybės idėjas Tarybinėje Lietuvoje . Po 1991 metų sausio 13-osios įvykių Lietuvoje, Kuji miesto meras Yoshiaki Kuji nusiuntė oficialų laišką Sovietų Sąjungos vyriausybei, išreikšdamas tvirtą paramą Lietuvos nepriklausomybei.

 

Nuo tada šie miestai išvystė artimus ir šiltus santykius. Viskas prasidėjo nuo paprasto susidomėjimo gintaru, kurio kasyklos Japonijoje yra didžiausios pasaulyje, vėliau peraugo į nuoširdžią abipusę pagalbą. Kuji miestas parėmė Klaipdėdos miesto ligonines. Pasakojama, kad pats miesto meras stovėjo prie gatvės ir pravažiuojančių mašinų prašė aukoti Klaipėdai, humanitarinei pagalbai. O po didžiojo Tohoku žemės drebėjimo ir cunamio, kovo 11-ąją, Kuji smarkiai nukentėjo ir Klaipėda juos taip pat palaikė – miesto savivaldybė ir gyventojai surinko aukas – apie 80 tūkstančių litų – ir parėmė Kuji miesto žmones.

 

Pagrindinė šių dviejų miestų draugystės idėja – skatinti japonus daugiau sužinoti apie Lietuvą, o lietuvius – domėtis Japonija. Svarbu tai, jog šis domėjimasis yra skatinamas kasdieniame, o ne tik akademiniame lygmenyje. Kaip V. Dumčius, Klaipėdos Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius, labai daug prisidėjęs pri Klaipėdos ir Kuji bendradarbiavimo sakytų, vystomi „liaudies diplomatijos“ santykiai. Rengiamos piešinių parodos, kuriose pradinių mokyklų vaikai iš Japonijos ir iš Lietuvos piešia, kaip jie įsivaizduoja vieni kitus. Svarbiausia – žmogaus ryšys su žmogumi.

Straipsnio autorė: Sandra Vaičiulytė

Vienas atsakymas į “Klaipėdos ir Kuji bendradarbiavimas”

  1. Tegul Japonai į Lietuva parkeliauja gyventi, taptume protingesne šalimi ir man labai patiktu toks užrašas JAPONIŠKA LIETUVA ir tada dar į mokyklas butu įvesta jiu kalba mokintis…jėga!…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *