Maneki Neko katinėliai

Maneki Neko tai dažniausiai keramikinė, kartais metalinė arba popierinė katino su pakelta letenėle skulptūrėlė. Tikima, kad šis katinas neša laimę bei pinigus savo šeimininkui. Matyt dėl to šis katinukas dar vadinamas laimės arba pinigų katinu.

Japonijoje šis katinas ypač dažnas: jį galima pamatyti tiek restoranuose, tiek ir verslo įstaigose. Vienose įstaigose katinėlis vaizduojamas pakėlęs dešinę, o kitose – kairę letenėlę. Tikima, kad iškelta dešinė letenėlė pritraukia klientus, o kairė – gerovę ir sėkmę. Kuo letenėlė aukščiau, tuo tikima, kad  sėkmės pritraukia daugiau. Viešose įstaigose katinėliai mojuoja letenėle visą dieną , nes dažnai turi elektrines, pakraunamas ar net saulės baterijas.

Spalvos Maneki Neko taip nėra atsitiktinės. Dažniausiai jie būna mėlyni, rožiniai, juodi, balti ar raudoni. Mėlynieji simbolizuoja apsaugą nuo nelaimingų eismo įvykių, traukia geresnius pažymius mokykloje. Rožinė spalva kviečia meilę, o juoda – laimę bei apsaugo nuo įvairiausių nelaimių. Raudonos spalvos katinėlis tarnauja kaip apsauga nuo ligų. Dažnai maneki neko katinėliai turi atvaizduotą raudoną antkaklį su varpeliu, tai dėl vyravusios mados katinams rišti antkaklius su varpeliais, kad būtų lengviau juos rasti.

 Maneki Neko istorija pradžia 1876 metai, kai Japonijos laikraštyje buvo išspausdintas straipsnis, apie kimono aprengtų katinėlių skulptūras, kurios buvo dalinamos vienoje Osakos šventykloje. Nors yra kita versija, kuri teigia, kad šio katinėlio istorija prasidėjo bent 200metų anksčiau. Legendų apie katiną tikrai netrūksta vienoje sakoma, kad Gotokuji šventyklos katinas išgelbėjo turtingą feodalą nuo žaibo, antroje, kad gražuolę geišą Usugumo katinas apsaugojo nuo nuodingos gyvatės įkandimo, o trečioje, kad neturtinga senolė paklausė katino patarimo, išgirsto sapne, pradėjo lipdyti molines skulptūrėles ir taip užsidirbo pragyvenimui.


Vienas atsakymas į “Maneki Neko katinėliai”

  1. Ar galima pas jus isigyti laimes katineli. Klausiu nes yra aprasymas bet nemaciau tarp parduodamu daiktu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *