Motinos diena Japonijoje

‘Haha-no-hi!’  – taip vaikai sveikina savo mamas. Japonijoje motinos dienos pradėta švęsti „šovos“ periode, imperatorienės Kojun (imperatoriaus Akihido motinos) gimtadienį kovo 6d. Nors ir teigiančių, kad ši diena pradėta minėti nuo 1931 metų ir ją atnešė krikščionių misionieriai. Visoje šalyje šventė išplito 1949 metais.

Šią dieną mažyliai dovanoja atvirutes ir daugiausiai gėlės kaip meiles ir padėkos simbolį. Seniau buvo mėgiamos ir tokios dovanėlės kaip raudonos ar rožinės spalvos gėlėmis dekoruoti kimono, kokeši lėlės, feng šui katės ir t.t.

Motinos diena Japonijoje švenčiame panašiai kaip ir visame pasaulyje, tačiau visgi kultūros įtaka jaučiama. Ši diena švenčiama linksmai ir pompastiškai. Mamų diena kitaip nei Lietuvoje švenčiame antrą gegužės sekmadienį. Iš kovo 6d. ji buvo perkelta, kai į Japoniją atkeliavo krikščionybė. Tiesa, Antro pasaulinio karo metu ši šventė buvo uždrausta, bet jam pasibaigus vėl prisiminta ir švenčiama iki šių dienų. Ši diena yra laikoma viena judriausių, kadangi jaučiamas itin padidėjęs žmonių srautas restoranuose, kavinėse ir prekybos vietose.

Populiariausia dovana kaip jau minėjome gėlės, labiausiai perkami gvazdikai. Ši gėlė laikoma motinos simboliu dėl savo saldaus švelnumo, tyrumo ir ištvermės. Taip pat mielai dovanojami ir skanėstai ar mamos kviečiamos pietų. Populiariausias patiekalas – sušis 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *