Naujųjų metų kelionė – aplankykite septynis laimę nešančius dievus

Dauguma Japonijos gyventojų yra labai prietaringi: jie tiki sėkme ir ateities spėjimais (būrimais). Be daugybės skirtingų talismanų, juodų kiaušinių ar kelių gyvūnų, taip pat yra septynios laimę nešančios dievybės, kurios vadinamos ,,shichifukujin“ (septyni laimę nešantys dievai). Japonų kultūroje šių dievų skulptūros ir nuotraukos yra labai gerbiamos ir garbinamos.

pilgrimage

Šių septynių laimę nešančių dievų vardai: Ebisu, Daikoku, Benten, Fukurokuju, Hotei, Jurojin ir Bishamon. Pasak japonų mitologijos, šios dievybės atkeliauja lobių laivu naujųjų metų išvakarėse, kad galėtų žmonėms išdalinti laimės ir sėkmės dovanas. Dauguma vaikų yra pratinami naktimis po pagalve laikyti šių dievų atvaizdus. Taip pat žmonės tiki, kad apsilankymas šių dievybių šventyklose per pirmąją naujųjų metų savaitę gali atnešti sėkmę ir laimę visiems metams. Ši sėkmingųjų dievų kelionė japoniškai vadinama Shichifukujin Meguri.

Iš visų šių septynių dievų tik Dievas Ebisu yra kilęs iš Japonijos – visi kiti šeši dievai yra perimti iš indiškojo budizmo ir kiniškojo daoizmo. Daikoku, Benten ir Bishamon yra kilę iš induizmo mitologijos, o Fukurokuju, Hotei ir Jorojin – iš daoizmo. Kiekviena dievybė reprezentuoja skirtingą laimės rūšį ir yra vaizduojama skirtingu būdu, kuris dažniausiai atskleidžia laimės rušį, kuria jie apdovanoja tikinčiuosius.

ebisuEbisu

Ebisu yra laikomas vandenyno ir žvejų dievu. Jūreiviai ir žvejai šį dievą garbina, kad užsitikrintų saugias keliones jūromis. Ebisu vienoje rankoje laiko žvejybos virvę, o kitoje jūrų karšį, taip pat dėvi smailią kepurę. Jūros karšis ir raudonasis ešerys yra laikomi sėkmės ir laimės simboliais. Ebisu taip pat siejamas su dievu Daikoku, todėl šie dievai dažnai vaizduojami drauge.

benzaiten

 

Benzaiten

Tarp visų septynių laimės dievų Benzaiten yra vienintelė moteriškos lyties dievybė. Ji meno, muzikos, literatūros deivė. Ji dažnai matoma netoli nuo tokių tekančio vandens tėkmių kaip: upės, kriokliai ir kt. Indijoje ji vadinama Saraswati ir taip pat yra laikoma žinių ir meno deive. Benzaiten groja japoniška mandolina, kuri vadinama biwa. Ši dievybė geriausiai žinoma tarp dailės studentų, rašytojų ir muzikantų.

daikokuDaikoku

Daikoku kilęs iš Indijos yra garbinamas kaip žemdirbystės ir žemės dievas. Dešiniojoje savo rankoje laiko medinį plaktuką, kuriuo trenkus išsipildo norai arba sėkmė, o ant kairiojo peties vaizduojamas ryžių maišas. Šis dievas yra kilęs iš induizme žinomos dievybės Shiva. Daikoku suvokiamas kaip maisto aprūpintojas, jo atvaizdą galima rasti vienuolynų virtuvėse.

hotei

 

Hotei

Hotei yra laimės ir juoko dievas, kuris labai populiarus daugelyje pasaulio šalių. Šis dievas vaizduojamas remiantis mirtinguoju kinų vienuoliu Pu-tai, kuris, tikima, yra Maitreya (ateities Budos) reikarnacija. Jo nuotaikingas veidas ir didelis pilvas paverčia jį šiokiu tokiu Budos pašiepimu. Hotei pažodžiui reiškia medžiaginį maišelį, kurį nešiodamasis šis dievas maitina vargšus. Ši dievybė rankose nešasi ir kinišką vėduoklę, vadinamą ,,oogi“, kuri padeda pildyti norus. Hotei labiausiai garbinamas restoranuose.

bishamontenBishamonten

Tai karo dievybė, kuri gina tautą nuo blogio. Bishamonten yra ne tik turtų dievas, bet ir gydytojas nuo įvairių susirgimų. Jo veidas vaizduojamas žiaurus, dešinioje rankoje laiko trišakį, o kairėje pagodą. Šis dievas labiausiai garbinamas karių – tikima, kad padeda pasiekti pergalę mūšiuose. Bishamonten vardas sanskrite yra Vaisravana, o Indijoje jis žinomas kaip Kubera.

fukurojin

 

Fukurojin

Tai ilgo gyvenimo, vaisingumo ir laimės dievas. Tikima, kad dievai Furukojin ir Jurojin yra patalpinti viename kūne. Žmonės šiuos du dievus dažnai painioja. Šios dievybės kakta yra aukšta ir jis nešasi sutrų prirašytą ritinėlį. Fukurojin turi galią prikelti iš numirusių.

Jurojin

jurojinTai ilgo gyvenimo ir išminties dievas. Jis nešasi išdailintą lazdą prie kurios pritvirtintas popieriaus ritinys. Ši dievybė dažnai matoma kartu su elniu ar vėžliu (abu gyvūnai yra laikomi ilgo gyvenimo simboliais). Jurojin daoizme yra nemirtingas, labai mėgsta vyną, todėl žmonės, norėdami gauti jo malonę, dažnai aukoja sakę (ryžių vyną).

Jeigu Jums trūksta dar šiek tiek sėkmės arba norite tiesiog pasimėgauti nuostabiu pasivaikščiojimu keliaudami po Japonijos šventyklas – galite pasirinkti Septynių Laimės Dievų Kelionę. Kelionės metu nepamirškite rinkti štampukų, kuriuos ant specialiaus ,,skihishi“ popieriaus Jums dovanoja kiekvienoje šventykloje.

7godsdolls

Šaltinis – http://jpninfo.com/34616

Dėkojame Rositai Grigaitei už paruoštą straipsnį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *