ONSEN (NATŪRALIOS KARŠTOS VERSMĖS)

Pirmą kartą apsilankiau onsen universiteto organizuojamos kelionės metu. Mintis, kad reikės maudytis nuogai vienoje vonioje/baseine kartu su grupiokėmis, su kuriomis susitikdavau tik bibliotekoje ar paskaitose – tikrai nežavėjo. Tačiau perlipus nepatogumo barjerą, ši pramoga paliko tokį didelį įspūdį, kad dabar niekuomet nepraleidžiu progos pasimėgauti karštomis versmėmis.

Onsen Japonijoje

Onsen Japonijoje

Shirakawago Onsen (kairėje) ir Urasa Onsen (dešinėje)

Visoje Japonijoje yra daugiau nei 2500 natūralių baseinų. Manoma, kad maudymasis juose suteikia žmogui fizinį ir psichologinį atsipalaidavimą. Vanduo stimuliuoja kraujotaką, pagerina medžiagų apykaitą, jame yra papildomų natūralių mineralų, kurie tinka gydyti ligas ir traumas. Taip pat yra žinomas ir onsen terminis poveikis. Nustatyta, kad 20 min.  maudynės 42℃ baseine sudegina 220 kcal . Nieko aktyvaus neveiki, o kalorijos pačios dega!

Onsen baseinai  dažniausiai yra viešo naudojimo, nors kai kuriuose tradiciniuose Japoniškuose viešbučiuose, vadinamuose `ryokan` galima gauti ir privačią vonią.

Onsen Japonijoje

Privati Onsen Ishikawa ryokan 

Vonios gylis dažniausiai yra apie puse metro. Baseinai būna po stogu arba lauke, natūraliai susiformavę, arba vanduo į juos patenka giliai iš žemės per vamzdžius. Vonios dažniausiai būna atskirai vyrams ir moterims.

Jei planuojate keliauti į Japoniją, labai rekomenduoju išsinuomoti kambarį tradiciniame `ryokan` viešbutyje su onsen.

Japonai dažnai važiuoja pailsėti į ryokan savaitgaliais. Po maudynių baseine, galėsite užsidėti yukata (medvilninis kimono – paprasta versija), kurią duoda viešbutis ir pavakarieniauti bufete, kuriame būna įvairiausio tradicinio maisto.

Kad galėtumėte pasimėgauti šia pramoga, reikia žinoti keletą onsen naudojimosi taisyklių. Smulkiau papasakosiu ką ir kur reikia daryti.

Tik įėję į onsen, turite nusiauti batus, juos įdėti į batų dėžutę ir raktelį registratūroje išmainyti į persirengimo kambario raktą, kuris taip pat turi brūkšninį kodą, kuriuo viduje atsiskaitysite už paslaugas (maistą, masažą ar gėrimus). Už viską, įskaitant onsen, mokėsite išeinant. Tuomet, pasakysite savo dydį ir norimą spalvą – jums duos yukata, bei mažą ir didelį rankšluostį.

Pirmame persirengimo kambaryje paliksite paltą, bei nusirengsite didžiają dalį drabužių – ant viršaus užsidėsite yukata.

Onsen persirengimo kambaryje reikia visiškai nusirengti ir drabužius susidėti į lentyną ar krepšį. Maudimosi kostiumėliai ir kūno dengimas dideliu rankšluosčiu viduje yra nepriimtinas. Į maudymosi zoną galite neštis tik mažą rankšluostėlį ir krepšelį su prausimosi priemonėmis. Prieš lipant į bendrą baseiną, būtina nusiprausti po dušu. Išeinant iš maudymosi zonos, būtina, prieš įeinant į persirengimo erdvę, nusišluostyti vandens lašus mažu rankšluostėliu.

smėlio vonia Japonijoje

Vieno apsilankymo kainos svyruoja nuo 100 iki 1500 jenų. Kai kurie baseinai  taip pat turi saunas, garų kambarius ir smėlio spa. Jei yra smėlio vonia – tai registratūroje taip pat gausite ir vienkartinius apatinius, kuriuos reikia dėvėti po yukata, einant į smėlio kambarį.

Viduje dažniausiai yra plaukų džiovintuvas, bendro naudojimo šampūnas, dušo želė, ausų krapštukai. Taip pat iš automato galima nusipirkti dantų šepetuką, pastos, kempinę, kremą ir t.t.
Paprastose, nemoderniose, tradicinio tipo onsen – viskas daug paprasčiau. Jose būna tik vienas kambarys, kuriame palieki drabužius ir eini tiesiai į maudymosi zoną. Kai kuriuose iš jų reikia susimokėti prieš įeinant, kartais bilietą reikia nusipirkti iš automato, kuris stovi prie įėjimo, kartais rankšluostį reikia išsinuomoti už papildomą mokestį … Tačiau, kad ir kaip bebūtų, vis tiek tvarka viduje yra ta pati.

Jei mėgstate SPA  pramogas, rekomenduoju apsilankyti „Beppu“,kuris randasi Kyushu regione. Ten yra net aštuonios skirtingos karštosios versmės: Beppu, Kannawa, Myoban, Kankaiji ir t.t.

Kannawa Japonijoje

 Kannawa

Pavyzdžiui, nuo Beppu iki Kannawa tik 5 km. Beppu pasiekiamas naktiniu autobusu iš visų didžiųjų miestų kaip Osaka, Nagoya, Fukuoka. Taip pat yra naktinis keltas iš Osaka į Beppu (Ferry Sunflower – bilietus galima užsirezervuoti internetu, patartina mažiausiai mėnesį prieš kelionę).

Išbandykite! Manau, kad tikrai paliks didelį įspūdį.

Šaltinis: http://www.lastauskaite.com/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *