Pavasario renginių ciklas „Sakurų šalies pumpurai“

„Sakurų šalies pumpurai“ – tai galimybė Jums pažinti ir patiems išbandyti daugelį Japonijos kultūros sričių: kaligrafiją, arbatos ceremoniją, origami, ikebana, kimono, tradicinius rankdarbius, šokius bei kitus tradicinius menus.

Renginiai vyks penktadieniais nuo 18:00 visą pavasarį!!!

Į kiekvieną renginį būtina registruotis iš anksto el.paštu: info@yukari.lt, telefonu ar SMS 8-673-13117, nurodant savo vardą, pavardę, telefono numerį bei renginio datą arba pavadinimą. Vietų skaičius ribotas!

PROGRAMA

Kovo 8 d.
Tradicinio šokio „Sakura“ pamoka

Japonų kultūroje šokis užima labai svarbią vietą. Iš ritualinių šokių atkeliavusi judesio simbolika yra gyva iki šių dienų. Tarptautinę moters dieną gracingais „Sakura“ šokio judesiais pakvieskime pavasarį!

Visi renginio dalyviai bus aprengti tradiciniais vasariniais rūbais –yukata. Prašome atsinešti baltas kojinaites.

Renginio trukmė: apie 1,5 val.
Kaina: 40 Lt

 

Kovo 15 d.
„Paprastai sudėtingas rūbas – japoniškas kimono“

Kimono – tai ypatingai kukliai atrodantis rūbas. Tačiau ar kuklumas tolygus paprastumui? Tikrai ne!

Renginio metu sužinosite daugybę šio drabužio paslapčių, o keletas laimingųjų kimono galės ir pasimatuoti.

Renginio trukmė: apie 2 val.
Kaina: 40 Lt

Kovo 22 d.
Tikrų japoniškų žaliųjų arbatų degustacija

Žalioji arbata Japonijoje – itin mėgstamas gėrimas. Tačiau šis terminas pačioje Japonijoje praktiškai nenaudojamas, nes yra per daug abstraktus apibūdinti esamai rūšių įvairovei. 

Renginio metu sužinosite daug faktų apie Japonijoje populiariausias žaliosios arbatos rūšis, galėsite paraguti ir palyginti jų skonines savybes.

Renginio trukmė: apie 1,5 val.
Kaina: 20 Lt

Balandžio 5 d.
„Popieriniai kerai – origami“ 

Japonijoje origami menu mėgaujasi tikrai ne tik vaikai, nes įdėjus šiek tiek pirštų miklumo, žinių ir kantrybės galima išlakstyti tikrus šedevrus.

Šiame renginyje mokinsime, kaip origamiais gan paprastai ir labai kūribingai papuošti savo namus bei šventinį stalą.

Renginio trukmė: apie 1,5 val.
Kaina: 20 Lt

Balandžio 12 d.
„Užrašyti paveikslai – Japonijos kaligrafija“

Kaligrafija Japonijoje tituluojama visų menų karaliene, nes tai menas, kuriame grožį kuria tik juoda ir blata, tik tušo linija ant plonyčio popieriaus grakščiu teptuku.

Renginyje papasakosime Jums, kuo šis menas ypatingas ir žavingas, taip pat suteiksime progą patiems išbandyti kaip linijas rašo japoniškas teptukas.

Renginio trukmė: apie 1,5 val.
Kaina: 40 Lt

Balandžio 19 d.
Mokomosios suši dirbtuvės

Ar kada bandėte gaminti suši namuose? Sužinokite daugybę šio gardaus patiekalo gaminimo subtilybių ir vadovaudamiesi suši meistro patarimais pabandykite patys susisukti sušį ritinėlį.

Visus dalyvius aprūpinsime visais suši gamybai reikalingais daiktais bei produktais.

* Jei į renginį susirinks mažiau nei 10 žmonių dirbtuvės bus keičiamos į skanią suši vakarienę (už žemesnę kainą)

Renginio trukmė: apie 2 val.
Kaina: 60 Lt

Balandžio 26 d.
Tradicinių plaukų puošmenų –kandzaši – kūrybinės dirbtuvės

Kandzaši – japoniško stiliaus plaukų papuošalai – gėlės, gaminamos origami principu iš medžiagos bei puošiamos įvairiausiais karoliukais. Jų ištakos mena be galo senus laikus, kai žmonės dar tikėjo piktosiomis jėgomis, nuo kurių ir saugojokandzaši gėlės.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviams suteiksime visą informaciją apiekandzaši gamybą bei aprūpinsime visomis reikalingomis medžiagomis. Jums tereikia atsinešti šiek tiek kruopštumo!

Renginio trukmė: apie 2 val.
Kaina: 30 Lt

Gegužės 3 d.
„Arbatos puodelio filosofija – arbatos ceremonija“

Arbatos ceremonija yra jau daugiau nei penkis šimtmečius skaičiuojanti japonų tradicija. Tai  ypatingas būdas paruošti specialią miltelių pavidalo žaliąją arbatą – mačia. Taip pat tai ir rafinuotas šios arbatos ragavimo ritualas. Lyg to būtų dar maža – arbatos ceremonija tai savita filosofija ir gyvenimo būdas.

Sudalyvaukite arbatos ceremonijoje, su arbatos puodeliu rankose nuskaidrinkite savo mintis…

Renginio trukmė: apie 1,5-2 val.
Kaina: 40 Lt 

Gegužės 10 d.
Tradicinių rankdarbių –kimekomi – kūrybinės dirbtuvės

Kimekomi – tai vienas tradicinių japoniškų amatų. Ši technika atsirado maždaug XVIII a. ir pirmiausia buvo naudojama medinių lėlių puošybai. Vėliau pradėti dekoruoti ir mediniai rutuliukai, o dabar naudojamos dar paprastesnės medžiagos.

Su kūrybinių dirbtuvių dalyviais pasidalinsime savo kimekomikūrybos žiniomis bei patirtimi, be abejo suteiksime visus gamybai reikalingus įrankius bei medžiagas.

Renginio trukmė: apie 2 val.
Kaina: 40 Lt

Gegužės 17 d.
„Žmogaus ir gėlės pašnekesys – ikebana“

Ikebana (gyvenanti gėlė) –  tai japoniškas gėlių komponavimo menas, atsiradęs XV a. Ikebana – tai menas, turintis savo taisykles, savo filosofiją, sujungiantis žmogų su gamta. Kuriant Ikebaną naudojamos įvairios „gyvos“ medžiagos: medžių ir krūmų šakos, smilgos, įvairi žaluma, gėlės ir t.t. Meistrai savo Ikebanas dažnai kuria mintyse. Jie iš anksto numato, kokias medžiagas, spalvas, formas suteiks savo kūriniui.

Šis renginys tai  kūrybinės dirbtuvės, kur kiekvienas dalyvis turės galimybę sukurti savo išskirtinę ir nepakartojamą ikebaną. Dalyviams bus suteikti visi reikalingi įrankiai bei „gyvos“ medžiagos – žaluma ir gėlės.

Renginio trukmė: apie 2 val.
Kaina: 100 Lt  

Gegužės 24 d.
Dovanų vyniojimas ir interjero dekoravimas skarelėmis –furošiki

Ar pamenate, kaip Jūsų močiutės įvairius daiktus sukdavo į skareles? Japonai iki šiol puoselėja šią gražią tradiciją, kuri gali būti ne tik funkcionali, bet ir be galo puošni, dekoratyvi.

Apsilankę renginyje išmoksite įvairių būdų į furošiki (skarelę) įvynioti skirtingus daiktus. Šios žinios tikrai išlaisvins Jūsų kūrybingumą!

Renginio trukmė: apie 1,5 val.
Kaina: 20 Lt

Gegužės 31 d.
Tradicinių rankdarbių – temari – kūrybinės dirbtuvės

Temari – tradicinis japoniškas rankdarbis, darytas iš senų šilkinių kimono medžiagėlių, susuktų į rutulio forma ir sutvirtinto įvairių spalvų siūlais. Dažniausiai temari mamos darydavo ir iki šiol daro kaip žaislus savo vaikams. Šis rankų darbo kamuoliukas yra laikomas ir labai vertinga doavana.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviams suteiksime informacijos bei visas šiam rankdarbiui pasigaminti  reikalingus įrankius bei medžiagas. 

Renginio trukmė: apie 2 val.
Kaina: 40 Lt 

Šaltinis: Yukari.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *