Pražydo Sakuros (桜 )

Japonijos vyšnių žiedai –  nesenstanti  žmogaus egzistencijos metafora.

Žydėjimo sezonas yra galingas, šlovingas ir svaigus, bet tragiškai trumpas – vizualus priminimas, kad mūsų gyvenimas taip pat yra trumpalaikis…

Tokijuje oficialiai prasidėjo pavasaris: Japonijos meteorologijos agentūra  paskelbė sakurų žydėjimo laikotarpio pradžią, o žmonės ruošiasi dalyvauti iškylose po žiedais apsipylusiais medžiais.
Įvairūs Japonijos regionai sutinka pavasarį skirtingu laiku: pirmiausia pietuose, o vėliau šiaurėje.

Anksčiausia žydėjimo data (kaika) paprastai numatoma  Osakoje (jap. 大阪市 = Ōsaka-shi) apie kovo 21 d.,  tuo tarpu Aomori (青森市, Aomori-shi) prefektūroje – ne anksčiau  balandžio vidurio. Ir tai tikrai puiku, vyšnių žydėjimu galima mėgautis kur kas ilgiau, keliaujant iš vienos prefektūros į kitą.

Gamta yra nenuspėjama, todėl nėra dviejų vienodų sakurų žydėjimo sezonų. Pasak Japonijos meteorologijos agentūros, kuri  tyrinėja žydinčias sakuras  šimtuose vietovių visoje Japonijoje: “ Laikas kada vyšnių žiedai bus sukrauti  ir pilnai sužydės priklauso nuo ankstesnių metų rudens temperatūros“.
Meteorologijos agentūra nurodė, kad šiemet pirmieji žiedai išsprogo devyniomis dienomis anksčiau nei vidutiniškai.  Nors Japonijos meteorologijos agentūra stebi sakuras nuo 1953 metų, tačiau moksliškai nustatyti, kada jos pražys, vis dar sunku.

Tokijuje viena iš labiausiai žinomų vietų, kur galima gėrėtis  įspūdingais sakurų vaizdais, yra Shinjuku Gyoen (新宿御苑, Shinjuku Gyoen) parkas, kuriame yra daugiau kaip 1000 įvairių sakura rūšių.

Kioto botanikos sodas (京都府立植物園 Kyōto Furitsu Shokubutsuen, 240,000 m²) “ taip pat puiki vieta norintiems pasigrožėti sakurų žiedais- rožinių žiedų tuneliai niekada nenuvilia….

Toliau į pietus, Ehimės (愛媛県, Ehime-ken) prefektūroje,  Matsuyama pilis taip pat nenuvils- apsupta žydinčių sakurų atrodo be galo žaviai ir įspūdingai…

Norėdami dar daugiau panoraminių vaizdų, eikite į Senjoki parką Onomichi (尾道市, Onomichi-shi) prefektūroje.

Sakurų žydėjimo metu Tokijo parkuose pilna žmonių: draugai, šeimų nariai ir bendradarbiai stengiasi užimti geriausias vietas, ant žolės tiesia plastikinius patiesalus ir pradeda ilgus vakarėlius po rožiniais žiedais pasipuošusiais medžiais.

Tai taip jauku ir svaigiai romantiška…

Vienas atsakymas į “Pražydo Sakuros (桜 )”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *