Profesorius iš Japonijos negailėjo patarimų lietuviams

„Kurti savo gyvenimą turite išmokti patys. Išsilavinimo galimybės ir karjera yra Jūsų rankose. Išsilavinimas nėra dovana, tai įgūdžiai, kurių reikia išmokti kryptingai siekti, juos lavinti ir tobulinti visą gyvenimą“, – sakė Lietuvoje apsilankęs Japonijos Josai universiteto profesorius Katsuhiho Namikawa.

Pirmą kartą Lietuvoje besisvečiuojantis profesorius tikina likęs apstulbintas Vilniaus grožio ir to, kaip puikiai šiame mieste telpa senovinis paveldas bei modernizmas.

„Atvykti į Vilnių buvo tam tikra mano svajonė, nes esu daug girdėjęs apie Lietuvą. Esu labai sužavėtas Jūsų šalimi ir tai, kaip puikiai čia dera tai, kas nauja, ir tai, kas sena. Įsimylėjau atmosferą, kuri tvyro ore. Jaučiuosi čia saugiai, užtikrintai ir laukiamas. Nedaug japonų gali pamatyti Lietuvą, todėl nedaug žmonių žino apie šią šalį, tačiau šią situaciją stengiamės keisti“, – pasakojo profesorius.

Paklaustas, ko lietuviai galėtų pasimokyti iš Japonijos, kuri garsėja puikia švietimo sistema, profesorius patikino, kad svarbiausia – išmokti mokytis visą gyvenimą ir nebijoti rizikuoti.

„Dabar visame pasaulyje vyrauja globalizacijos procesas. Nuo to nereikia bėgti, tai reikia išnaudoti. Atvykite į Japoniją dienai ar dviems, nebijokite pasilikti ir ilgam laikui. Siūlome daug stažuočių ne tik susijusių su studijomis, bet ir su karjeros galimybėmis. Manau, kad labai svarbu skatinti šalių bendradarbiavimą ir socialumą. Gyvenimas yra mūsų rankose ir nereikia bijoti eksperimentuoti bei naudotis tuo, ką jis mums duoda“, – patikino profesorius.

Jis tikina nustebęs, kad Lietuvoje yra tiek daug aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių. Tačiau tai jam atrodo labai puiku ir pagirtina.

Informacija: http://www.delfi.lt/news/daily/education/profesorius-is-japonijos-negailejo-patarimu-lietuviams.d?id=64542780#ixzz2z22p5GzS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *