SAT119 – unikalus rankinis gesintuvas

SAT119 yra patenuotas Japonijoje išrastas rankinis gesintuvas, skirtas gesinti nedidelį gaisrą (popierių, medieną, plastmasę ir t.t.). Gesintuvas pasižymi itin paprastu naudojimu: tereikia mesti talpą – kapsulę, pagamintą iš legvai dūžtančio neaštriais kampais plastiko, į ugnį taip, kad viduje esantis skystis išsilietų degančiame plote. Gesintuvas ypač naudingas kovojant su ka tik įsipliekusia ugnimi uždarose patalpose. Tiesa, gesintuvu nepatariama naudotis, jei gaisro priežastis elektros instaliacija, nebent eletra būtų saugiai atjungta.Gesintuvo nauda atviroje aplinkoje – minamali.

Kitas svarbus niuansas – gesintuvas yra draugiškas aplinkai. Gesinimo skystis yra silpno šarmingumo, jis pagamintas iš maisto priedų ir visiškai nekankia aplinkai, žmonėms ar gyvūnams netgi gali buti išpiltas į nuotekų sistemą be jokios žalos. Šiuos duomenis patvirtina ne gesintuvų gamintojas, o  Japonijos cheminių medžiagų vertinimo ir mokslinių tyrimų institutas (Chemicals Evaluation & Research Institute, Japan).

 

Gesintuvą sudaro anglies dioksidas ir šiek tiek amoniako dujų (kiekis neviršija darbų saugoje nurodomos normos).Šis derinys veikia taip: gesintuvo ampoliai trūkus ir medžiagai pasiskirsčius degimo srityje, susidaro amonio dujos, kurios uždelsia gaisro degimą, išgarinamas vanduo atvėsina temperatūrą, o anglies dioksidas „pavagia“ deguonį, taip neleisdamas ugniai „maitintis“ ir taip gaisras yra tiesiog priverstas užgesti.

Išradimas jau yra patvirtintas ne tik Japonijos (NS Mark), bet ir Pietų Korėjos (KFI) bei Singapūro (PSB) sertifikatais. Netgi Fuji TV buvo pripažintas kaip geriausia dovana.

Dėl tokio saugaus ir nesudėtingo naudojimo gesintuvu gali naudotis net vaikai, žmonęs su judėjimo ar kitokia negalia, bei garbingo amžiaus senjorai.

Šaltinis: http://www.bonex-asean.com/sat119.html

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *