Sekku Hinamatsuri

Hinamatsuri yra antrasis sekku. Japonijoje ši šventė švenčiama trečio mėnesio trečią dieną (kovo 3 d.). Tai lėlių šventė, mergaičių diena (jap. hina – lėlė, matsuri – šventė). Tą dieną japonai mergaitėms dovanoja lėlytes, vaizduojančias imperatorius, penkis rūmų muzikantus ir tris patarnautojus. Namuose, kuriuose auga mergaitės, iš japoniškų lėlių daromas altorėlis, primenantis imperatoriaus rūmus. Altorėlis yra sudarytas iš kelių pakopų: viršuje imperatorius, imperatorienė, žemesnėje pakopoje rūmų damos, dar žemiau arbatos gėrimo ceremonijos statulėlės, arba turtingos mergaitės kraitis, apačioje – sodo improvizacija. Šio altorėlio dydis priklauso nuo šeimos turtingumo, nes lėlės Japonijoje yra brangios.

Šią dieną mergaitėms dovanojama daug saldainių, kurie būna trijų spalvų – raudoni, balti, žali. Yra dainuojama „Hina Matsuri“ dainelė, skirta lėlių šventei. Be to, ši šventė turi ir edukacinį atspalvį, kadangi būten tada mergaitės yra mokomos etiketo. Hina vakarėlių metu mergaitės ir jų draugės mokomos kaip turi elgtis prie stalo.

Paprastai per šią šventę žydi persikų medžiai, todėl ši šventė dar vadinama persikų švente (jap. momo – persikas). Ši diena yra būtent ta, kada pavasario šiluma yra jaučiama: žydi persikai, žmonės nusimeta žiemos apmaudą. Anksčiau šią dieną buvo daromi apsivalymo ritualai, vienas jų popierinių figūrėlių į upę leidimas, kurios simbolizuoja atsikratymą ligų ir blogų dvasių nuvijimą. Šis ritualas nagashi-bina vis dar yra gyvas, kai kuriuose Japonijos regionuose.Vienas atsakymas į “Sekku Hinamatsuri”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *