Sekku Koinobori

Dar vadinama dango-no-sekku yra trečioji sekku. Ši šventė švenčiama penkto mėnesio penktą dieną (gegužės 5 d.). Seniau šventė buvo skirta maldoms už berniukų stiprybę. Tai kaip ir mergaičių diena, tik šios šventės tradicijų centre yra berniukai. Tikima, kad įvairūs ritualai suteiks berniukams drąsos ir stiprybės.

Svarbiausia šventės atributas – virš namo iškelti medžiaginiai ar popieriniai karpiai. Iki antro pasaulinio karo virš namų iškeldavo tiek karpių- aitvarų, kiek šiemoje būdavo berniukų, po – pradėta kelti tiek, kiek šeimoje yra asmenų. Kodėl karpiai? Nes pasak legendos, karpis yra labai stipri žuvis, kuri vienintelė iš visų sugeba užplaukti kriokliu aukštyn. Įveikę krioklį  karpiai tampa drakonais. Dėl to ir šventė vadinama koinobori (koi – karpis,noboru – kilti). Kitas šventės atributas lėlės vaizduojančios samurajus bei arklius. Su jomis daromos miniatiūros.

Šventės patiekalas – saldūs ryžių pyragėliai, įsukti į ąžuolo lapus (kashiwa mochi).

Po antro pasaulinio karo trečioji sekku buvo pradėta vadinti vaikų dieną, skiekiant išvengti diskriminacijos tarp vaikų lyčių. Tai yra vienintelis sekku, kuris kartu yra ir valstybinė šventė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *