Sekku Tanabata

Ketvirtoji sekku švenčiama septinto mėnesio septintą dieną (liepos 7 d.) dar vadinama žvaigždžių diena. Ji susijusi su senovine kinų legenda apie jaučiaganio (Altairo) ir audėjos (Vega) žvaigždynus. Šie du įsimylėjėliai yra išskirti dangaus upės ama – no – gawa (Paukščių tako), ir susitikti gali tik vieną kartą – per tanabatos naktį. Nuo seno tai yra meilės šventė.

Kaip ir kiti taip ir šis Japonijos festivalis yra švenčiamas visoje šalyje, tik egzistuoja regioniniai skirtumai. Žvaigždžių diena gali būti minima liepos arba rugpjūčio 7d., toks skirtumas atsirado dėl to, kad Japonija prieš tai naudojo mėnulio kalendorių. Tanabata  rugpjūčio mėnesį yra artimesnė tikrajai datai pagal dangaus kūnų išsidėstymą.

Tanabata pirmą kartą Japonijai buvo pristatyta  710 – 794m. Nara periode. Išplito visoje šalyje Edo periode (1600-1867m.) imperatoriui Tokugavai paskelbus vienu iš penkių pagrindinių sekku.

 Tanabata šventės metu vaikų darželiai, pradinės mokyklos net ir vietos geležinkelio stotys yra puošiamos bambuko šakelėmis ir spalvingomis, ornamentais papuoštomis norų juostelėmis. Norų juostelėse, kitaip  Tanzaku,  yra išsakomi įvairiausi norai  pradedant žaislais ir baigiant šeimos laime, sveikata ar sėkme egzaminuose. Tanzaku juostelėmis yra puošiami ir bambuko medžiai prie namų.

Garsiausiai Japonijos tanabata švenčiama Sendai mieste, Mayagi prefektūroje. Ši šventė pritraukia iki 2milijonų turistų, tai labai didelis skaičius, kadangi viso mieste gyvena tik apie milijoną gyventojų. Šventės metu miestas puošiamas įstabiais papuošimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *