Shiatsu masažas

Shiatsu masažas (išvertus į lietuvių kalbą pirštų spaudimo masažas) – tai tradicinis japonų viso kūno masažas, subalansuojantis energinių kanalų (meridianų) veiklą. Jo metu gerėja ir aktyvėja kraujotaka, sumažėja raumenų įtampa, pagerėja emocinė būklė. Masažuojama nugara, kojos, pėdos, kaklas, galva. Shiatsu – tai kūno gimnastika, kuri atstato sąnarių paslankumą, stimuliuoja organų ir organizmo sistemų veiklą, harmonizuoja jų darbą.   

Shiatsu masažas nuramina nugaros, sprando, galvos, pečių juostos, pilvo ir sąnarių skausmus. Taip pat efektyviai šalina kvėpavimo sutrikimus, palengvina menstruacinius simptomus. Shiatsu masažas stabilizuoja emocinę būseną, padeda susikoncentruoti ir susikaupti, kelia pasitikėjimą savimi, taip naikindamas nerimą, panikos priepuolius ir depresiją.

Shiatsu masažas stimuliuoja endorfinų gamybą, kurie padeda kontroliuoti skausmą. Endorfinų išsiskyrimas taip pat įtakoja kortizolio išsiskyrimą, kuris turi priešuždegiminį poveikį. Shiatsu masažas reguliuoja nervų funkcionavimą, stiprina pasipriešinimą ligoms, suteikia sąnariams lankstumo. Be to, spaudimas stiprina kraujo ir limfos cirkuliavimą, gerina metobolizmo procesus, į raumenis perneša maitinamąsias medžiagas.

Norėdami pasiekti gerą efektą, shiatsu specialistai kelias sekundes spaudžia kiekvieną tašką pirštais, delnais, alkūnėmis, keliais, o kai kada ir pėdomis. Shiatsu gali išmokti daryti kiekvienas norintis, nebūtina turėti jokių masažo pagrindų.

2 atsakymai į “Shiatsu masažas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *