Sniegas Japonijoje

Kai Lietuvą spaudė speigas, šiaurinę Japoniją klojo kelių metrų sniego danga. Sukajuje šiaurinėje Aomorio prefektūroje, kur oro temperatūra buvo nukritusi iki – 9,2 laipsnio pagal Celsijų, sniego dangos storis yra 4,29 metro. Kitur sniego danga buvo kiek mažesnė, bet vis viena viršijo 3 metrus. Sniegas pareikalavo net 55 žmonių gyvybių, daugelis jų susižalojo valydami pastatų stogus arba buvo palaidoti po sniego lavinų nuošliaužomis.

Sniego kalnai nėra tokia reta stichija Japonijoje. 4,5 metrų pusnys jau minėtoje Aomorio prefektūroje buvo užfiksuotos 2005 metų gruodį – 2006 vasarį. Kitose vietovėse  -virš 3 metrų.

Tokios žiemos išdaigos nemenkas galvos skausmas vietiniams gyventojams, kadangi Japonijoje nėra centralizuotos šildymos sistemos, tad kiekvienam tenka rūpintis savo namų šiluma. Užtat pagrindinės gatvės ir keliai šiaurinės Japonijos miestuose yra šildomos, siekiant išvengti plikledžio ir kitų slidžių nemalonumų vairuotojams. Šis faktas pagaliau paaiškino, bet jau mane visada stebinusį vaizdą nuotraukose, kur tarp aukščiausių sniego kalnų ant kelių bei šalikelių matosi švaraus vandens balos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *