Tapatybė pagal sėdmenis

Kaip galima nustatyti žmogaus tapatybę? Pagal pirštų antspaudus, akies raineles, dantis, užpakalio spaudą… Jūs tikrai perskaitėte gerai – užpakalio spaudą. 

Japonijos mokslininkai tvirtina, kad tapatybę išduoda ir tai, kaip mes sėdime. Šiam tapatybės nustatymo būdui naudojama spaudimo jutiklių matrica, kuri padeda identifikuoti asmenį pagal jo sėdmenis. „Ši matrica sudaryta iš 360 jutiklių, renkančių duomenis apie 39 tapatybės nustatymo požymius, tokius kaip spaudimo pasiskirstymas ir sėdmenų dydis“, – teigė tyrimų vadovas daktaras Shigeomi Koshimizu. Jis taip pat tvirtina, kad prietaiso patikimumas net 98 proc. , be to, mažiau varginantis negu daugelis kitų įprastų biometrijos metodų, kadangi žmogui nereikia nieko daryti – tik atsisėsti. Vis gi mokslininkas pripažino, kad prieš paleidžiant šį išradimą į rinką, dar reikia išspręsti keletą technologinių kliuvinių, kaip pavyzdžiui, kaip mechanizmas turi įvertinti dėvimų drabužių audinių skirtumus.

Sakysite, kad šis atradimas yra visiškai nepraktiškas, bet pagalvokite kaip puikiai jis gali pasinaudoti vien automobilių apsaugoje…

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *